Huawei HarmonyOS ile çalışan cihaz sayısı 120 milyonu geçti

Huawei HarmonyOS platformunun 120 milyondan fazla cihazda kullanıldığını açıkladı. Konuyla ilgili açıklamayı şirketin operasyon şefi He Gang yaptı. İşletim sisteminin benimsenme hızının şirketin beklentilerinin ötesinde olduğu belirtildi.

2022’nin sonuna kadar ulaşılması hedeflenen cihaz sayısının 300 milyondan 400 milyona yükseltildiği açıklandı. HarmonyOS’in Huawei’nin ve Honor’un daha eski cihazlarına da ulaştırılması amaçlanıyor.

HarmonyOS 2’nin şirket içi beta sürümünün ulaştırıldığı cihazların sayısı da artıyor. Huawei P10, P10 Plus, Mate 9, Mate 9 Pro, Mate 9 Porsche Design, Nova 3, Enjoy 9 Plus, Tablet M5 10.8 inç ve M5 8.4 inç modellerinde yeni arayüzü deneyimlemek mümkün oluyor.

Huawei HarmonyOS güncellemesini yükleyeceklere bazı uyarılarda bulunmayı ihmal etmiyor. Şirket bazı uygulamaların HarmonyOS ile düzgün şekilde çalışmayabileceği konusunda kullanıcılarını uyardı.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun