Huawei ekran içi ön kameralı telefon tasarımının patentini aldı

ZTE hâlihazırda ön kamerası ekranın içine yerleştirilmiş bir akıllı telefon çıkaran tek şirket konumunda. Çinli üretici bu teknolojinin ikinci neslini de kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Samsung’un Galaxy Z Fold 3’te ön kamerayı ekranın içine yerleştirmesi bekleniyor. Oppo da bu teknoloji üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Huawei de bu gruba katılmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Çinli üretici, ön kamerası ekranın içine yerleştirilmiş bir akıllı telefon tasarımının patentini aldı. LetsGoDigital’ın patent dosyasındaki çizimler doğrultusunda hazırladığı taslaklar, telefonun tasarımı konusunda daha net bir fikir edinmeyi sağlıyor.

Görseller telefonun orta segmentte konumlandırılacağını düşündürüyor. Kamera adası ve genel tasarım akıllara Honor X20 SE modelini getiriyor. Ancak patent çizimlerinin her zaman gerçek ürünleri yansıtmayabileceğini de hatırlatmakta fayda var.

Huawei patent başvurusunu Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’ne yaptı. Şirketin akıllı telefon kategorisindeki en önemli pazarı Çin olduğu için buna şaşırmamak gerekiyor.

Samsung One UI 4 tasarımını Windows PC’lerine getiriyor

Samsung, One UI 4 mobil arayüz tasarımını Galaxy Book serisi Windows dizüstü bilgisayarlarına getiriyor. Yeni tasarım Samsung Notes, Samsung Gallery ve Samsung Settings gibi...

Xiaomi 11T, 11T Pro ve 11 Lite 5G NE modelleri için Türkiye fiyatları duyuruldu

Xiaomi Türkiye pazarındaki genişlemesini eylül ayında duyurduğu 11T, 11T Pro ve 11 Lite 5G NE modelleriyle sürdürüyor. Şirket bugün İstanbul'da düzenlediği etkinlikte yeni telefonlarının...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Bu haberi arkadaşınızla paylaşın