Huawei ekran içi ön kameralı telefon tasarımının patentini aldı

ZTE hâlihazırda ön kamerası ekranın içine yerleştirilmiş bir akıllı telefon çıkaran tek şirket konumunda. Çinli üretici bu teknolojinin ikinci neslini de kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Samsung’un Galaxy Z Fold 3’te ön kamerayı ekranın içine yerleştirmesi bekleniyor. Oppo da bu teknoloji üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Huawei de bu gruba katılmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Çinli üretici, ön kamerası ekranın içine yerleştirilmiş bir akıllı telefon tasarımının patentini aldı. LetsGoDigital’ın patent dosyasındaki çizimler doğrultusunda hazırladığı taslaklar, telefonun tasarımı konusunda daha net bir fikir edinmeyi sağlıyor.

Görseller telefonun orta segmentte konumlandırılacağını düşündürüyor. Kamera adası ve genel tasarım akıllara Honor X20 SE modelini getiriyor. Ancak patent çizimlerinin her zaman gerçek ürünleri yansıtmayabileceğini de hatırlatmakta fayda var.

Huawei patent başvurusunu Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’ne yaptı. Şirketin akıllı telefon kategorisindeki en önemli pazarı Çin olduğu için buna şaşırmamak gerekiyor.

Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)’i tanıttı

OnePlus kurucu ortağı Carl Pei liderliğindeki tüketici teknolojisi girişimi Nothing, ilk ürünü olan Ear (1) tam kablosuz kulaklıklarını resmen duyurdu. Nothing Ear 1 fiyatı...