HTC ve Under Armour işbirliğiyle yeni bir akıllı saat geliyor

htc-akilli-saat-konsept-200115

HTC mart ayının başında düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde akıllı saatini tanıtmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’in verdiği habere göre, 2014 yılında askıya alınan akıllı saat planlarının ardından HTC, yeni yılla birlikte uzun zamandır üstünde çalıştığı akıllı saat planlarını hayata geçirmeye; Apple, Samsung, LG, Sony gibi şirketlere katılmayı hedefliyor.

HTC bu ayın başlarında sportif saatler üretmede uzmanlaşan Under Armour ile iş ortaklığını duyurmuştu. Under Armour da son olarak UA Record olarak adlandırılan bir fitness platformunun ve uygulamasının duyurusunu gerçekleştirmişti. Söz konusu uygulama herkese açık API sayesinde üçünü taraf geliştiricilere destek imkanı sunuyor. Yani Under Armour’un fitness platformu Withings, Fitbit, Garmin gibi şirketlerin de ürünleri tarafından kullanılabilecek.

UA Record uygulaması mevcut cihazlara açık olsa da, HTC kendi cihazıyla bu platformu desteklemeyi hedefliyor. Saat hakkında fazla bir şey bilinmiyor, Android Wear tabanlı olup olmayacağı da şu an için belli değil.

Yine de, HTC’nin beklenen akıllı saatinin ivmeölçer, GPS, vb. temel akıllı saat işlev ve özelliklerine sahip olmasını bekleyebiliriz.

HTC Under Armour akıllı saatinin HTC One M9 ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Bu arada HTC One M9’un güçlü donanım bileşenleriyle geleceği, Android Lollipop ve HTC Sense 7.0 ile yüklü olacağı söyleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...