HTC’nin Petra kod adlı akıllı saati Android Wear işletim sistemiyle çalışmayabilir

htc-petra-110215

HTC’nin Petra kod adlı bir akıllı saatle giyilebilir ürünler pazarına da el atacağı bir süredir konuşuluyor. Upleaks tarafından yayınlanan ve Petra’ya ait olduğu iddia edilen bir özellik listesi ise akıllı saatin neler vadedeceği konusunda bir fikir edinmeyi sağlıyor.

Sızan özellik listesine göre, HTC Petra 32 x160 piksel çözünürlüğünde, 1.8 inç PMOLED ekran ve ST Micro STM32L151 işlemci barındıracak. Özellik listesinin en dikkat çekici noktası ise akıllı saatin işletim sisteminin RTOS olarak açıklanması. HTC’nin Petra’da kendi geliştirdiği işletim sistemini kullanacak olması, Android Wear işletim sistemli bir akıllı saat bekleyenleri ters köşeye yatırıyor.

HTC Petra’nın Bluetooth aracılığıyla hem iOS hem de Android cihazlarla eşleşeceği belirtilirken, GPS ve ayakkabı sensörünün varlığı HTC Petra’nın öncelikli hedef kitlesi arasında spor yapanların bulunduğunu gösteriyor. HTC’nin Under Armour ile işbirliğine gittiği ve akıllı saatini 2015 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacağı yönündeki dedikodular göz önüne alınınca spor odağı daha anlamlı hâle geliyor.

Alarm, zamanlayıcı, kronometre, müzik kontrolü, kamera deklanşörü, uyku ve spor analizi, günlük takvim, hava durumu gibi bileşenler de HTC Petra’da bulunacak. Kullanıcılar Petra ile akıllı telefonlarına gelen bildirimleri de görüntüleyebilecek.

HTC Petra’nın yılın birinci çeyreği sona ermeden deniz mavisi/yeşil ve siyah/ koyu mavi renk seçenekleriyle satışa sunulması bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...