HTC’nin beklenen Nexus telefonlarının kod adları ortaya çıktı

htc nexus t50

HTC’nin bu yıl çıkacak iki Nexus cihazının üretimini gerçekleştireceği şeklinde haberler çıkmıştı. Bu cihazlardan bir tanesinin 5 inç, diğerinin 5.5 inç ekran taşıyacağı bilinen tek ayrıntılardı[email protected] rumuzlu ROM geliştiricisi, Twitter üzerinden bu iki Nexus cihazıyla ilgili yeni bilgileri paylaştı.

Daha önce de HTC ile ilgili çeşitli bilgilerin paylaşımını yapan geliştirici, 5 inç Nexus telefonun T50, 5.5 inç modelin ise T55 kod adını taşıdığını kaydetti. Görünüşe göre HTC Nexus T50 ve Nexus T55 için kod adları seçimi ekran büyüklüklerinden yola çıkılarak yapılmış.

htc-nexus-t50-200116

Nexus One, yani 2010 yılında çıkan ilk Nexus cihazının üretimi HTC tarafından gerçekleştirilmişti. Şirket 2014 yılında çıkan Nexus 9 tabletin üretimini de üstlenmişti. Geçen yılın iki Nexus telefonu Nexus 5X LG, Nexus 6P ise Huawei tarafından üretilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...