Teknoblog Manşetler HP’nin ilk Android tableti Slate 7 tanıtıldı

HP’nin ilk Android tableti Slate 7 tanıtıldı

webOS işletim sistemiyle çıkardığı HP TouchPad ile istediği performansı elde edemeyen HP aylar sonra yeniden tablet macerasına atılıyor. Şirket bu sefer Android’i seçti. HP markalı ilk Android tablet Slate 7, 2013 Mobil Dünya Kongresi’nin hemen öncesinde duyuruldu.

hp-slate-7-240213

HP Slate 7’de adından da anlaşılacağı üzere 7 inç, 1024 x 600 piksel çözünürlüklü ekran yer alıyor. 1.6 GHz çift çekirdekli Cortex A9 işlemci, 1 GB RAM, 8 GB dahili bellek, 3 megapiksel arka kamera, VGA çözünürlüklü ön kamera ve Beats Audio destekli hoparlörler de diğer işlevler ararsında bulunuyor. Yazılım tarafına baktığımızda Android Jelly Bean ile çalışan Slate 7’de Google Now, Google Arama gibi standart Google servis ve uygulamalarını görüyoruz.

HP, Slate 7’de Nexus 7’dekine benzer bir yaklaşım sergiliyor, kullanıcılara saf Android deneyimi sunuyor. Samsung veya HTC gibi rakiplerinkine benzer şekilde özelleştirilmiş bir kullanıcı arayüzü görmüyoruz. Bu arada HP ePrint uygulaması sayesinde Slate 7’den HP markalı yazıcılara çıktı almak için belge veya fotoğraf göndermek de kolaylaştırılıyor.

HP Slate 7 ilk olarak önümüzdeki nisan ayında ABD’de satışta olacak. 169 dolarlık fiyat belirlenen tabletin hem kırmızı hem de gri renkleri piyasada bulunacak.

İlgili >> HP

1 YORUM

  1. Nexus 7 yi oldukça andırıyor ama arkadaki beatsaudio yazısı bile yeter. Hp eprint uygulamasının sadece hp tabletler için geçerli olacağını düşünmüştüm ama şuan baktım tüm android cihazlarda kullanılabiliyor gözüküyor. Bu çok iyi bir artı. Fiyatlandırmayı iyi yaparlarsa iyi bir tercih olacaktır. Ancak Hp yi güncelleme olarak nasıl bir performans sergileyeceğini bilmiyoruz bundan sonra görmeye başlarız.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz