HP Elite Dragonfly Ön İnceleme: Tüm gününü dışarıda geçirenler için

HP Elite Dragonfly geçtiğimiz sonbaharın başlarında resmi duyurusu yapılan bir dizüstü bilgisayar. Bugün İstanbul’da düzenlenen bir lansmanla birlikte Türkiye’de de satışa sunuluyor. Elite Dragonfly modelini yakından deneyimleme fırsatı bulduk. Özellikleri ve gövdesiyle tüm gününü dışarıda geçiren çalışanlar için oldukça isabetli bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

HP Elite Dragonfly, çok göz alıcı bir tasarıma sahip değil, daha çok çalışanları hedefleyen bir tasarım ağırlığı söz konusu. Tasarımda ağır bir hava var, ancak dizüstü bilgisayar çok hafif. Geri dönüşümle elde edilmiş plastik ve magnezyum alaşım birleşimi kasa, 1 kilogramın altında bir ağırlığa sahip. Gerçekten de HP Elite Dragonfly’ı elimize aldığımızda ne kadar hafif olduğunu hemen hissediyoruz. Hafifliğin yanı sıra, ince profil de Elite Dragonfly’ın dikkate değer bir özelliği arasında bulunuyor.

Dragonfly’ın tam boyuttaki klavyesi yeterli tuş aralıklarına sahip. Tuşların derinliği de iyi, yazı yazmak kolay, hemen alıştığımızı söyleyebiliriz. İzleme dörtgeni çok büyük değil, ancak kullanışlı ve tepkiselliği de iyi. Dizüstü bilgisayarın gövdesinin ve dokunmatik ekranının parmak izini epey fazla şekilde tuttuğunu söylemeden geçmeyelim. Bu nedenle HP Elite Dragonfly’ı kullananların çantalarında küçük bir temizleme bezi de tutmalarında fayda olacaktır.

Bağlantılar bakımından HP Elite Dragonfly da zengin görünüyor. USB 3.1 SuperSpeed portu, iki adet USB-C portu ki, bunlardan bir tanesi Thunderbolt 3 destekli ve HDMI çıkışı mevcut. Güç düğmesi bilgisayarın sol tarafında yer alıyor ve oldukça garip bir yere yerleştirilmiş. Görünüşü de yanındaki portlara göre ilk bakışta kolay şekilde ayırt edilmeyecek gibi duruyor.

Elite Dragonfly’ın ekran büyüklüğü 13.3 inç, ekranın etrafını da oldukça ince bir çerçeve sarıyor. Ekranın Full HD ve Ultra HD çözünürlüklü seçenekleri mevcut. Parlaklık da ortalamanın üstünde. Deneyimlediğimiz ürün keskinliği ve canlı renkleriyle gerçekten etkileyici görünüyor. 360 dereceye kadar açılan menteşesi de bu ürünün bir dokunmatik ekranlı tablet gibi kullanılmasına da izin veriyor. Aynı zamanda farklı yerleştirme modları da bir şeyler izlerken kullanışlı olacaktır.

HP’nin bu kadar çekici görünen ve yüksek donanımlı dizüstü bilgisayara 8. nesil Intel Core işlemci yerleştirmesi ilk bakışta hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak Intel Core vPro işlemcinin bulunması performans konusunda herhangi bir sıkıntının olmayacağını gösteriyor. Wi-Fi 6 desteği de mevcut, yani kullanıcılar geleceğe de yatırım yapmış olacaklar.

Windows 10 ile yüklü olarak gelen dizüstü bilgisayarda HP tarafından sunulan çeşitli yazılım ve servisler de mevcut. Malum, bu dizüstü bilgisayar daha çok çalışanlar tarafından kullanılacak. Bu nedenle güvenliğe daha fazla önem veriliyor. Örneğin, HP Sure Sense, yapay zekanın gücünü kullanarak mobil çalışanları kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyor. HP Sure Recover ve üzerinde gelen bütünleşik yeniden imajlama özelliği ile kullanıcıların her zaman ve her yerde verilerini hızlıca yedeklemelerini ve uygulamalarını çalıştırmalarını sağlıyor. HP Sure View ise kullanıcılarının yaptıklarının etrafındakiler tarafından görülmemesini sağlıyor. HP Elite Dragonfly’ın stereo ses sistemi de epey güçlü. Dizüstü bilgisayarın tabanında iki adet hoparlör var.

HP Elite Dragonfly için 1299 dolar + KDV’lik başlangıç fiyatı belirlenmiş. Bu da bugünkü kurla 9 bin TL civarında bir paraya karşılık geliyor. Başlangıç fiyatı, özelliklerine göre epey iyi görünüyor. İlk izlenimlerimize göre, fiyatı ve özellikleri dikkate alındığında, iyi bir Windows PC arayanlar için bu ürün değerlendirme listesinde yer almalı.

Samsung Galaxy Note 10 Lite Ön İnceleme – Video

Samsung Galaxy S10 Lite gibi Note 10 Lite da geçen yılın sonlarında dedikodularını epey sıklıkla gördüğümüz bir akıllı telefondu. CES 2020 öncesinde resmiyet kazanan...

Huawei P30 Lite 128 GB yeni 64 GB’lık modelin fiyatının altında satışta

Huawei P30 Lite 64 GB modeli şu sıralar piyasada sıklıkla görmeye başladığımız Android telefon modellerinden bir tanesi. Huawei, geçen yıl çıkarmış olduğu bu akıllı...

MediaMarkt karne indirimi kampanyası beklenen fırsatlarla başladı

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi ilk yarısı cuma günü alınacak karnelerle birlikte sona eriyor. Öğrenciler, eylül ayından gösterdikleri performansın ölçüsü olarak karnelerini alıyor. MediaMarkt...

Yeni Microsoft Edge internet tarayıcısı nasıl indirilir?

Microsoft Chromium tabanlı yeni Edge internet tarayıcısını yayınladı. Dahili izleme koruması, web'den görsel ve içerik toplamayı sağlayan Koleksiyonlar özelliği ve işletmeler için Internet Explorer...

Turkcell’den Yapay Zekâ İlkeleri ve dikkat çeken uygulamalar

Turkcell 2020'lerden itibaren teknolojideki gelişmelerin odak noktası olması beklenen yapay zeka çalışmalarında uyacağı yedi ilke, düzenlediği özel bir basın toplantısında açıkladı. Türkiye'de bu adımı...

TEKNOBLOG BÜLTEN

Güncel haberler her sabah posta kutunuzda.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz