Honor Snapdragon 888 işlemcili telefonunu temmuzda çıkaracak

Honor’un Huawei’den ayrılarak tamamen bağımsız bir markaya dönüşme süreci artık tamamlanmış durumda. Bu da şirket hakkında konuşurken siyasi dengeler yerine gerçek ürünlerden konuşmayı mümkün kılıyor. Çin’den gelen haberlere göre, Honor Snapdragon 888 işlemcili yeni amiral gemisi telefonu için hazırlıklarını sürdürüyor. Magic serisinin parçası olacak telefonun çıkışı için temmuz ayı işaret ediliyor.

Honor V40 serisini ocak ayında tanıtmıştı. Telefon, Honor henüz Huawei’nin kontrolündeyken geliştirildiği için MediaTek Dimensity 1000+ işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Bu işlemci hızlı olsa da, Snapdragon 888’in ulaştığı seviyeye çıkamadığı belirtilmişti.

Sektörel kaynaklara göre, Honor’un yeni amiral gemisinin daha erken çıkamamasının iki sebebi var. Bunlardan ilkinin telefonun mimarisi ve Qualcomm platformunun entegrasyonuyla ilgili şirket içi görüşmelerin devam etmesi olduğu söyleniyor. İkinci ve daha ciddi görünen neden ise Snapdragon 888 arzında yaşanan sıkıntı oluyor. Piyasada tüm üreticilerin talebine yetecek kadar Snapdragon 888 olmayacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Instagram Reels videoları için süre sınırı artık bir dakika

Honor da Snapdragon 888 tedariğinde yaşanan sıkıntıdan geç sipariş vermesi nedeniyle ciddi biçimde etkilenmiş gibi görünüyor. Bu nedenle şirketin tedarik sıkıntılarının azalacağı yılın ikinci yarısını beklemeyi tercih ettiği belirtiliyor.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...