Honor Snapdragon 888 işlemcili telefonunu temmuzda çıkaracak

Honor’un Huawei’den ayrılarak tamamen bağımsız bir markaya dönüşme süreci artık tamamlanmış durumda. Bu da şirket hakkında konuşurken siyasi dengeler yerine gerçek ürünlerden konuşmayı mümkün kılıyor. Çin’den gelen haberlere göre, Honor Snapdragon 888 işlemcili yeni amiral gemisi telefonu için hazırlıklarını sürdürüyor. Magic serisinin parçası olacak telefonun çıkışı için temmuz ayı işaret ediliyor.

Honor V40 serisini ocak ayında tanıtmıştı. Telefon, Honor henüz Huawei’nin kontrolündeyken geliştirildiği için MediaTek Dimensity 1000+ işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Bu işlemci hızlı olsa da, Snapdragon 888’in ulaştığı seviyeye çıkamadığı belirtilmişti.

Sektörel kaynaklara göre, Honor’un yeni amiral gemisinin daha erken çıkamamasının iki sebebi var. Bunlardan ilkinin telefonun mimarisi ve Qualcomm platformunun entegrasyonuyla ilgili şirket içi görüşmelerin devam etmesi olduğu söyleniyor. İkinci ve daha ciddi görünen neden ise Snapdragon 888 arzında yaşanan sıkıntı oluyor. Piyasada tüm üreticilerin talebine yetecek kadar Snapdragon 888 olmayacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Vivo S10e tanıtıldı: 6.4 inç ekran, Dimensity 900 işlemci

Honor da Snapdragon 888 tedariğinde yaşanan sıkıntıdan geç sipariş vermesi nedeniyle ciddi biçimde etkilenmiş gibi görünüyor. Bu nedenle şirketin tedarik sıkıntılarının azalacağı yılın ikinci yarısını beklemeyi tercih ettiği belirtiliyor.

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun