Teknoloji

Hem tablet hem dizüstü bilgisayar Huawei MateBook E Türkiye’de

huawei matebook e

Huawei’nin ilk Windows 11’li tablet PC’si olan MateBook E Türkiye’de satışa sunuldu. Aynı zamanda yine Huawei’nin ilk 2’si 1 arada tasarımlı tablet bilgisayarı olan MateBook E 11. nesil Intel Core i5 1130G7, 16 GB RAM, 256 GB depolama alanı ve Intel Xe Graphics ile donatıldı.

MateBook E, istenirse hem klavye, hem touchpad, hem dokunmatik ekran hem de Huawei M-Pencil kalemiyle kullanılabiliyor. Ayrıca normal bir PC gibi klavye ve fare bağlantıları ile monitör dahil tüm çevresel PC birimlerini destekliyor. Thunderbolt 4 destekli USB-C formunda bağlantı noktası ile 40Gbps veri aktarımı ve iki adet 4K 60 Hz monitör bağlantı desteği (veya 1 adet 8K 60 Hz monitör desteği) haricinde, her türlü USB cihaz ve harici ekran kartları da dahil olmak üzere MateBook E’ye bağlanabiliyor.

12,6 inç boyutunda, yüzde 90 ekran-gövde oranlı, 2.5K çözünürlüklü, P3 renk gamı destekli, 1.000.000:1 kontrast oranlı 600 nit parlaklıkta OLED ekrana sahip MateBook E, yalnızca 7,99 mm kalınlığında ve 709 gram ağırlığında. Sıfırdan yüzde 100’e 90 dakikadan kısa sürede şarj etmesini sağlayan 65 watt hızlı şarj desteği ile tüm bu özellikler MateBook E’yi en işlevsel ve en taşınabilir bilgisayar haline getiriyor.

Huawei, MateBook E için 31 Mart’a kadar devam edecek farklı bir kampanyayı daha hayata geçiriyor. Bu kapsamda, 31 Mart tarihine kadar verilen MateBook E siparişlerinde, kampanya paketinde 5.646 TL kazanç sağlama imkanı sunulacak. Böylelikle pakette yer alan Huawei Sound Joy, Huawei AX3 Dual-Core, M-Pencil ve Huawei Bluetooth Mouse ürünleri de hediye edilmiş olacak. Yalnızca MateBook E siparişi vermek isteyenler için de 450 TL sepet indirimi sunulacak. MateBook E, çok sevilen ürünlerden MateView GT 27″ ile satın alındığında ise MateView GT 27″ özelinde ekstra yüzde 50 indirim uygulanacak.

PC için Huawei Mobile Cloud

Hibrit mobil ofis modu yeni norm haline geldi. Kullanıcılar veri bulutlarına giderek daha fazla güvenmeye ve kullanmaya başladı. Veri silosu sorununu çözen bu veri bulutları için yer vezaman sınırı yok. Huawei de akıllı bir kullanıcı deneyimi için kullanışlı bir depolama çözümü olan PC için Huawei Mobile Cloud’u kullanıma sundu. PC kullanıcıları artık dosyalarını doğrudan PC’lerinden şifreli bir bulut deposunda güvenli bir şekilde saklayabilir ve istedikleri zaman istedikleri yerden erişebilir veya yönetebilir. Huawei Mobile Cloud’un PC’lere de yüklenebilen sürümünün yeni özelliğiyle kullanıcılar Huawei Kimliği kullanarak tek bir oturum açma yoluyla cihazlar arası ve canlı senkronizasyon yeteneklerinden faydalanabilirler. Kart tabanlı tasarım ve cihazlar arasında geek zamanlı veri senkronizasyonu gibi özelliklerle, kullanıcılar son dosya klasörlerini ve hatta URL bağlantılarını hızla arayabilir ve erişebilir. Güvenli depolama özellikleri, veri güvenliğini ve bütünlüğü için cihaz tarafı ve iletim şifrelemesini kullanır, verilereyalnızca kullanıcıların doğru kimlik bilgileriyle erişmesini sağlıyor.

Huawei Mobile Cloud Early Bird Kampanyası kapsamında ilk aya özel 200GB ücretsiz depolama alanı teklifinden yararlanabilirsiniz. Tekliften yararlanmak için bu bağlantı üzerinden ücretsiz PC için Huawei Mobile Cloud uygulamasını indirin. Huawei Kimliğinizle giriş yapın. Telefonunuzda veya tabletinizde Ayarlar > Huawei ID hesabı > Bulut > Yükseltme bölümünde ilk ay 50 GB veya 200 GB ücretsiz talep edin ve hem mobil hem de PC cihazlarınızda bulut hizmetinin keyfini çıkarın.

İLGİLİ HABERLER