HarmonyOS 3 sonbaharda dağıtıma çıkacak

google news abone ol

Huawei HarmonyOS 3 için duyuruyu geçtiğimiz yılın ekim ayında yapmıştı. Şirket işletim sisteminin ilk geliştirici ön izlemesini de bu duyurudan birkaç hafta sonra dağıtıma çıkarmıştı. Ancak geliştirme sürecinde karşılaşılan engellerle birlikte dağıtım takviminde bazı değişikliklere gidilmişti.

Changan Digital King rumuzlu Weibo kullanıcısı, Huawei’nin geliştirici inovasyon yarışmasında HarmonyOS 3’le ilgili olarak verilen önemli bilgileri paylaştı. Ekrana yansıtılan bir slaytta, HarmonyOS’in üçüncü sürümünün dağıtımın önümüzdeki eylül ayında başlayacağı görülüyor. HarmonyOS 2 geçtiğimiz yılın haziran ayında dağıtıma çıkmış ve eylül ayı itibarıyla 100 milyon cihaza ulaşmıştı.

HarmonyOS 3 beta sürümünün de mayıs ayında dağıtıma çıkması bekleniyor. Ancak Huawei’den henüz bu konuda bir doğrulama gelmiş değil. Yeni sürümde arayüzün parlatılması ve performansın iyileştirilmesi bekleniyor. Ancak işletim sisteminin görüntüsü ve hissiyatında bir değişiklik öngörülmüyor.

harmonyos 3Söz konusu tarihlerin HarmonyOS 3’ün mevcut cihazlara dağıtımıyla ilgili olduğunu belirtmek gerekiyor. Mate 50 serisi hâlâ Huawei’nin yol haritasında görünüyor. Normal şartlarda geçtiğimiz yılın ikinci yarısında çıkması beklenen Mate 50 serisinin temmuz ayında tanıtılabileceği söyleniyor. Mate 50 serisinin üyelerinin kutularından HarmonyOS 3 yüklü şekilde çıkması öngörülüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR