Huawei
Huawei Mate 50
📺
Ekran
6.7"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8+ Gen 1 4G
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB
🔋
Pil
4460 mAh
⚡
Şarj
66WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS
🤖
OS
HarmonyOS 3.0 / EMUI 13
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Huawei |
| Model | Mate 50 |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Black, White, Orange, Purple |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.4 |
| Yükseklik (mm) | 161.3 |
| Kalınlık (mm) | 8.0 |
| Ağırlık (g) | 202 / 206 |
| Malzeme | Kunlun Glass ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.7 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1224 x 2700 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 444 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | HDR10 |
| Ekran Koruma | Kunlun Glass |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8+ Gen 1 4G |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.2 GHz X2 + 3x2.75 GHz A710 + 4x2.0 GHz A510) |
| GPU | Adreno 730 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Nano Memory |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 12MP f/3.4 90mm 3.5x OIS periskop |
| Ön Kamera | 13MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Uydu mesajlaşma (Beidou) |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4460 |
| Kablolu Şarj (W) | 66W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Var |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | HarmonyOS 3.0 / EMUI 13 |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Huawei AI Camera |
📰 Huawei Mate 50 Haberleri
18 Mayıs 2026Huawei Online Mağaza bayram kampanyası: Hangi üründe hangi kupon daha mantıklı?
12 Mayıs 2026Hepsiburada'da Huawei Watch Fit 5 alana FreeBuds SE 2 kulaklık hediye geliyor
11 Mayıs 2026Ekran mı, kağıt mı? TCL NXTPAPER 14 İncelemesi
07 Mayıs 2026Huawei Watch Fit 5 Serisi ince gövdesi ve Panda egzersizleriyle gençlere sesleniyor
06 Mayıs 2026Huawei Mate 90 Pro Max kamera tarafında büyük değişiklikler sunabilir
Diğer Huawei Telefonları
Huawei
Huawei Mate 80 Pro Max
- 6.9" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 80 Pro
- 6.75" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 12GB / 16GB RAM
- 5750 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro+
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş

