Eğlence

Sony Gran Turismo 7’nin VR modunu ve PSVR 2 için çıkacak yeni oyunları paylaştı

gran turismo 7 vr

Sony’nin PlayStation VR2 oyun başlığı bugün yurt dışında satışa sunuluyor. Bunun öncesinde salı günü şirket, Gran Turismo 7‘nin VR modu ve PSVR 2’nin piyasaya çıkışıyla birlikte erişilebilir olacak 10 yeni oyunla ilgili ayrıntıları paylaştı.

Gran Turismo 7 ile başlayacak olursak, oyunun şu anda mevcut olan 1.29 güncellemesinin bir parçası olarak, iki oyunculu bölünmüş ekran hariç tüm oyun PSVR 2 tarafından desteklenecek. Sony’den Ken Chan, konuyla ilgili blog yazısında, “GT7 PS VR2’nin yeni nesil özelliklerinden tam olarak yararlanıyor, özel olarak optimize edilmiş HDR ton eşlemenin yanı sıra göz izleme özelliğinden (ekranın oynatıcının doğrudan baktığı alanlarını yüksek tanımlı olarak işleyen bir teknoloji) ve dinamik 3D ses desteğinden yararlanarak, oyuncular son derece sürükleyici oynanışın yepyeni boyutunu deneyimleyecekler.” dedi.

Oyunun 1.29 güncellemesi yalnızca VR özellikleri eklemiyor. Ayrıca PS5 oyuncuları, Gran Turismo Sophy adlı “insanüstü yapay zeka yarış ajanına” karşı yarışabilecek. GT Sophy, insan sürücüleri zaten yenmeyi başarmıştı ve artık yapay zekâyı geride bırakmak için gerekenlere sahip olup olmadığınızı görebilirsiniz. Sophy yarışları 21 Şubat’tan mart ayının sonuna kadar erişilebilir olacak. Sony, gelecekteki sürümler için GT Sophy Race Together modu özelliğini geliştirmek amacıyla yarışlardan gelen geri bildirimleri kullanacak.

İlginizi çekebilir

Daha geniş yelpazedeki PSVR 2 oyun serisine gelince, Sony şimdi piyasaya çıkışın ilk döneminde 40’tan fazla oyun geleceğini söylüyor. Şirket, Another Fisherman’s TaleRagnarockSushi Ben ve Unplugged: Air Guitar gibi oyunlar da dahil olmak üzere, sabırsızlıkla beklenecek bazı oyunları ayrıntılı olarak paylaştı. Liste memnun edici görünse de, Sony bazı oyunların çıkışı için zaman aralığını çok geniş tutuyor. Örneğin, Another Fisherman’s Tale ve Sushi Ben, “bu yılın sonları” gibi belirsiz çıkış tarihine sahip.

psvr 2 oyunları

Oyunlar, Resident Evil Village‘ın ücretsiz VR güncellemesini ve Tetris Effect ve Rez Infinite‘in PSVR 2 versiyonlarını da içeren bir lansman oyunları serisine katılacak.

Sony’nin perşembe günü yayınlayacağı State of Play’de bu yıl içinde geleceğinin sözü verilen beş yeni oyun hakkında detaylar paylaşılacak. Böylelikle daha fazla PSVR 2 oyunu hakkında bilgi sahibi olacağız.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER