Google yeni Takvim, Drive ve Fit iOS araç takımları hakkında detaylar verdi

Google, bu hafta içinde çıkardığı yeni Gmail araç takımının ardından farklı uygulamalarına ait birtakım yeni iOS araç takımları sunuyor. Şirket, yayınladığı bir blog yazısında Drive ve Google Fit için yayınlanmış olan araç takımları hakkında bilgi verdi. Ayrıca önümüzdeki haftalarda Takvim için araç takımı çıkaracağını da belirtti. Chrome için de gelecek yıl içinde bir araç takımı çıkarılacağının sözü verildi ki, bu araç takımı şu anda beta aşamasında bulunuyor.

Araç takımları uygulamaların en çok kullanılan özelliklerine basit kestirmelerin sunmaktan önemli bilgileri tek bir bakışta göstermeye kadar farklı işlevler sunuyor. Chrome araç takımı web ve sesli arama özelliklerine hızlı bağlantılar, QR kod tarama ve yeni gizli sekme açma gibi işlevler içeriyor. Drive araç takımı ise dosyalarınıza kestirmeler ve arama kutusu içeriyor. Google Fit araç takımı toplam adım sayısı ve kalp puanlarını gösterirken Takvim araç takımı yakındaki randevu kayıtlarını sergiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 2'nin tanıtım tarihi için yeni iddia

Google birçok uygulaması için iOS araç takımlarını çoktan çıkarmaya başladı. Google Fotoğraflar, YouTube Music ve resmi Google arama uygulaması da bunların arasında yer alıyor. Ne var ki, bazı durumlarda iOS 14 ile gelen bu araç takımı özelliğiyle geliştiricilerin yapabilecekleri kısıtlı oluyor. Örneğin, Gmail araç takımı üzerinden gelen kutunuzdaki iletilerde gezinemiyorsunuz veya YouTube Music araç takımı üzerinden çalan parça kontrol edilemiyor. Bununla birlikte gelecek iOS sürümleriyle birlikte söz konusu özelliklerin araç takımlarına gelmesi de muhtemel görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...