Google Takvim toplantılarda geçen zamanı detaylandıracak

google news abone ol

Google, Takvim uygulamasının web arayüzüne “Zaman İçgörüleri” adını taşıyan yeni bir panel ekledi. Bu panel, kullanıcılara çalışma haftalarının ne kadarını toplantılarda geçirdiklerini gösterecek. Google’dan yapılan açıklamaya göre, özellik önümüzdeki ay içinde seçili planlara kademeli olarak dağıtımın yapılacağı belirtildi. Zaman İçgörüleri özelliğinin duyurusu geçtiğimiz mart ayında Google Workspace’e eklenecek yenilikler kapsamında duyurulmuştu.

Google ve Apple bundan yaklaşık iki yıl önce Android ve iOS’te hangi uygulamanın ne kadar kullanıldığını göstermeye başlamıştı. İşletim sistemleri, kullanıcılara uygulamalar için zaman sınırı koyma imkanı da vermişti. Google Takvim’de ise toplantıları sınırlama gibi bir özellik söz konusu olmayacak.

Google tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, bu panelin ne gibi bilgileri sağlayacağını gösteriyor. Bunlar arasında başı “zaman kırılımı” seçeneği çekiyor. Burada çalışma saatlerinin ne kadarının toplantılarla geçtiği ve bunların ne kadarının ikili ya da daha kalabalık toplantılar olduğu gösteriliyor.

Toplantılarda geçen sürenin haftadan haftaya değişimi, en yoğun günler, toplantıda geçen ortalama günlük süre gibi bilgiler de Google tarafından veriliyor. Katılımcı olarak gösterilmeyen toplantılardaki süre ise buna dahil edilmiyor. Şirket verilen bilgilerin kullanıcıların yöneticileri tarafından görülmediğini de vurguluyor.

Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus ve Nonprofits abonelik paketlerinin kullanıcıları bu yeni Takvim özelliğinden faydalanabilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın yakında çıkacak karma gerçeklik başlığı “xrOS” ile çalışacak

Apple, Bloomberg'den Mark Gurman'ın haberine göre, yakında çıkacak olan karma gerçeklik başlığının çalıştıracağı yazılımın "realityOS" olarak bilinen adını "xrOS" olarak değiştirdi. Gurman'ın da belirttiği...

En iyi Netflix aile filmleri: Ailecek izlenecek filmler

Özellikle hafta sonları, aile bireyleriyle bir aradaysanız, yapılacak en güzel işlerden bir tanesi ailecek izlenecek filmler arasından seçim yapmaktır. Netflix aile filmleri bu noktada...

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

ÖNE ÇIKANLAR