Teknoblog İnternet Google Takvim’e işlenen etkinliklerin zamanını değiştirmek kolaylaşıyor

Google Takvim’e işlenen etkinliklerin zamanını değiştirmek kolaylaşıyor

Google Takvim üzerine işlenen etkinliklerin zamanını değiştirmeyi kolaylaştıracak yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.

google takvimGoogle Takvim üzerine işlenen etkinliklerin zamanını değiştirmeyi kolaylaştıracak yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Söz konusu özellik sayesinde etkinliğin katılımcıları, başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan alternatif zamanlar önerebiliyor.

Etkinliğin organizatörü, söz konusu önerileri değerlendirip onaylama veya geri çevirme hakkını elinde bulunduruyor. Etkinliğin tüm katılımcılarının uygunluk durumları, takvimleri herkese açık olduğu takdirde, ekranda gösterilecek. Böylelikle herkesin takvimine uyan bir zaman dilimini bulmak kolaylaşacak.

Genelde etkinlik zamanlarının değişimi, e-posta veya kurumsal sohbet uygulamaları üzerinden tek bir kişi tarafından yapılıyor. Google bu yeni özelliği sayesinde Takvim kullanıcılarına gereksiz sohbetlerden kaçınma ve ofis etkileşimlerini doğrudan G Suite uygulamaları üzerinden gerçekleştirme imkanını veriyor.

Google tarafından yeni özelliğe ilişkin olarak yayınlanan blog yazısında, yeniden tarih belirleme özelliği sayesinde katılımcılar arasında daha iyi iletişimin sağlanacağı, toplantının teknik ayrıntıları üzerinde daha az zaman harcanacağı ve toplantı süreçlerinin daha üretken hâle geleceği belirtildi. Google Takvim kullanıcıları önerecekleri zaman diliminin yanına açıklama ekleyebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Google Reply uygulamasının gelişimini sonlandırıyor

Google Takvim kullanıcıları bu yeni özelliğe 13 Ağustos tarihine kadar mobil cihazlar üzerinde erişemeyecek. Masaüstü kullanıcıları ise yeniden programlama özelliğinden şimdiden yararlanabiliyor

Önceki HaberPES 2019’da Türkiye Süper Ligi de olacak
Sonraki HaberGoogle Chromebook reklamında Windows ve Mac hata mesajlarına boğuyor – Video

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz