Google gurmelere özel sosyal ağ Tablescape üzerinde çalışıyor

google-logo-280613

Sosyal medya için çeşitli denemeler yapan Google’ın hedeflerine ulaştığını söylemek pek mümkün değil. Ancak bu durum, şirketin yeni sosyal ağ denemelerinde bulunmasını engellemişe benzemiyor. Gelen son haberlere göre, Google “Tablescape” adını taşıyan ve hedef kitlesi gurmeler olan bir sosyal ağ üzerinde çalışıyor. Yemeğe sosyal bir bakış açısı getirmesi planlanan Tablescape, yemeklerinin fotoğrafını çekmeyi sevenleri tavlamayı amaçlıyor.

Android Police sitesi tarafından yayınlanan ekran görüntülerine bakıldığında tüm odak noktasının yemek olduğu daha iyi anlaşılıyor. Google+’ın bir yan ürünü olarak planlanan Tablescape’in bağımsız olarak da faaliyet gösterebileceği belirtiliyor.

Google sosyal yollarla mutfağa bağlanma konusundaki niyetini popüler restoran değerlendirme servisi Zagat’ı satın alarak net biçimde göstermişti. Şirket arama ve harita servislerinde de yemek peşinde olanların işini kolaylaştıracak özellikler sunmaya devam ediyor.

Google’ın yeni sosyal ağının Tablescape adını taşıyıp taşımayacağı henüz kesinlik kazanmış değil. Sosyal ağa ait olduğu iddia edilen ekran görüntülerine bakıldığında Tablescape’in Yelp ve Foursquare gibi popüler mekan keşif servisleriyle de rekabete gireceği izlenimi oluşuyor.

Yemek odaklı bir sosyal ağ kurmak iyi bir fikir olsa da, bu servisi Google+ ile ilişkilendirmenin Google için pek iyi sonuçlanmaması muhtemel gözüküyor. Tablescape Google+’ın bir kolu olarak konumlandırıldığı takdirde servisin kullanıcı tabanı potansiyelinin azalacağı düşünülüyor.

Tablescape halihazırda çalışmaları “The Plate” isimli bir Google+ grubunda yürütülen bir proje olmaktan öteye geçmiş değil. Ekran görüntüleri servisin artık hazır olduğunu gösterse de, şu an için sadece Google çalışanları Tablescape’e erişilebiliyor. Servisin gün yüzüne çıkıp çıkmayacağını görmek içinse beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...