Teknoblog İnternet Google siber zorbalık ile mücadele için çocuklara yardım edecek

Google siber zorbalık ile mücadele için çocuklara yardım edecek

Google siber zorbalık ile mücadele konusunda hem çocuklara hem de velilere yardımcı olmak amacıyla harekete geçti.

google siber zorbalik

Google küçük çocuklara internette daha güvenli ve pozitif bir ortam sağlamak için yeni bir işbirliğine gidiyor. ABD Ulusal Okul Aile Birliği ve DonorsChoose.org isimli sivil toplum kuruluşuyla güçlerini birleştiren internet devi, “Be Internet Awesome” isimli girişimi hayata geçirdi. Google siber zorbalık ile nasıl mücadele edileceğini çocuklara bu girişimiyle anlatacak.

Google tarafında Be Internet Awesome programının organizasyonunda yer alan Juliane Yi, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Araştırmalar bize ebeveynlerin çocuklarına internette nasıl güvende olacaklarını anlatmayı istediklerini, ancak bu konuşmayı nasıl yapacaklarını bilmediklerini gösteriyor. Onlara yardımcı olmak adına Workshop kitleri oluşturduk. Bu sayede ebeveynler, çocuklarına dijital güvenlik ve vatandaşlığı nasıl anlatacakları konusunda birbirlerinden yarım alabilecek.”

ABD’de ekim ayı Ulusal Siber Güvenlik Farkındalığı ve Zorbalıkla Mücadele ayı olarak kabul ediliyor. Google’ın projesi de bu ay kapsamında yapılan bir etkinlik olarak hayata geçti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Google Avrupa Birliği tarafından Android nedeniyle verilen cezaya itiraz etti

Google siber zorbalık ile mücadeleye donanım desteği de sağlayacak

Google siber zorbalık ile mücadele için başlattığı programa katılan okullara öğrenci ve velilerin yararlanması için Google Pixelbook dizüstü bilgisayarlar ve sunum materyalleri gönderecek. Söz konusu eğitim materyalleri ABD’de en çok konuşulan diller olan İngilizce ve İspanyolca olarak sağlanacak.

Önceki HaberFortnite Android tüm kullanıcılara açıldı, bekleme listesi artık yok
Sonraki HaberGoogle Asistan kilit ekranı üzerinden de aktif hâle getirilebilecek

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz