Google Project Tango tabletin 3D haritalandırma parçaları ortaya saçıldı

project-tango-tablet-ifixit-200814

Google’ın Project Tango tabletinin hangi bileşenlerinin üç boyutlu haritalandırma marifetlerini mümkün kıldığını merak edenler için iFixit sitesi bir güzellik yaptı. Site tayfası Google’ın kısıtlı sayıda geliştiriciye prototip olarak sunduğu Tango Android tableti parçalarına ayırdı.

Her ne kadar başlangıçta Kinect’i hatırlatsa da, Google’ın söylediğine göre Mantis Vision’ın tasarladığı özel bir kızılötesi projektör 4 megapiksel IR kamera ile yan yana çalışıyor. Bu parçaları başka parçalarla değiştirmek gibi bir imkan da bulunmuyor. 2480 mAh kapasiteli, çift hücreli büyük batarya da siparişe bağlı olarak geliştirildi, çünkü Google’ın ATAP ekibi geliştiricilere 3D destekli uygulamaları için yeteri kadar fazla enerji sunmak istedi.

Tango tabletin akıllı bir tasarıma sahip olduğu şüphesiz bir gerçek, ancak içini açıp tekrar toplamak o kadar kolay görünmüyor. Tablet iFixit ekibinden 10 üzerinden 4 puan alarak tamir edilmesi zor bir cihaz olduğunu gösteriyor.

Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)’i tanıttı

OnePlus kurucu ortağı Carl Pei liderliğindeki tüketici teknolojisi girişimi Nothing, ilk ürünü olan Ear (1) tam kablosuz kulaklıklarını resmen duyurdu. Nothing Ear 1 fiyatı...