Google’dan Android uygulama fiyatlarında indirim

android-robot-logo

Google’ın Android uygulamaları için belirlediği 0.99 dolarlık alt fiyat, dünyanın dört bir yanındaki pek çok kullanıcı için oldukça yüksek kalabiliyor. Bu durumu değiştirmek ve dünya genelinde daha çok kullanıcıya ulaşmak isteyen Google, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 17 ülkedeki minimum uygulama fiyatlarını aşağıya çekti.

Google, Android uygulamalarının fiyatlarını indirmek için öncelikli olarak Hindistan’da pilot bir program uygulamıştı. Bu programın başarıya ulaşmasının ardından Google, Android uygulamalarındaki fiyat indirim politikasını daha geniş kitleye yayma kararı aldı.

Minimum Android uygulama fiyatları ülkeden ülkeye değişiyor. Hindistan’daki en düşük uygulama fiyatı 10 rupiye (0.15 dolar) çekilirken, Türkiye’deki en ucuz Android uygulamalarının fiyatı 2 TL’den 0,59 TL’ye (0.21 dolar) indi. Dolar bazında karşılaştırıldığında Türkiye’deki minimum Android uygulama fiyatının Ukrayna ile eş seviyede olduğu görülüyor.

Google’ın Android uygulama fiyatlarında indirime gittiği ülkelerin tam listesi şu şekilde: Brezilya, Şili, Kolombiya, Macaristan, Endonezya, Malezya, Meksika, Peru, Filipinler, Polonya, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayland, Türkiye, Ukrayna ve Vietnam.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...