Google Play ikonundan alışveriş çantası kaldırıldı

google playGoogle Play Store ikonunu güncelledi, alışveriş çantasını kaldırdı. Değişiklik dün itibarıyla Android kullanıcılarına yansıtılmaya başlandı. Bu değişikliği fark eden Android Police sitesi bildirim ikonlarının da biraz farklı olduğuna dikkat çekiyor. Giden alışveriş çantasının yerine şimdi sadece bir üçgen ikonu gösteriliyor.

Görsel: Android Police

Google, yuvarlatılmış uygulama ikonu kullanan Pixel cihazlarında alışveriş çantasını ikondan çoktan kaldırmıştı. Ayrıca özelleştirilmiş ikon paketleri kullanan bazı Android cihazlarında da içerik mağazası ikonunda alışveriş çantası görünmüyordu.

Aslına bakarsanız, Google’ın içerik mağazasının ikonundan alışveriş çantasını kaldırması mantıklı olmuş. Şimdi Google Play’in, gerçek anlamda “oynama” fiiline yönelik vurgusu biraz daha öne çıkarılıyor. Üstelik daha sade tasarım bugünlerde daha fazla ilgi görüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...