Teknoloji

Google Pixel Tablet Fast Pair desteğiyle gelecek

google pixel tablet
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Google Pixel Tablet bu yıl içinde satışa sunulacak. İnternet devi, yeni tabletinin piyasaya geniş bir yetenek setiyle çıkması için hazırlıklarına devam ediyor. Pixel Tablet’in USI kalemleri destekleyecek olması da şirketin sunacağı özellikler arasında yer alıyor. Android’in en yeni beta sürümünün kodları, bu konuda önemli bir ipucu veriyor.

Pixel Tablet, USI kalemler için Fast Pair (Hızlı Eşleştirme) desteği sunacak. Fast Pair sayesinde Bluetooth aksesuarlarını Android telefon ve tabletlerle çok daha hızlı ve kolay şekilde eşleştirmek mümkün hâle geliyor.

Google’ın yeni tabletiyle birlikte kullanılabilecek bir kalem çıkarması bekleniyor. Tabletin özel bir dock’a yerleştirildiğinde bir Nest Hub olarak kullanılabilmesine de kesin gözüyle bakılıyor. Ancak tablet hakkındaki diğer detayların büyük kısmı belirsizliğini koruyor.

Google Pixel Tablet için oklar eylül ayını işaret ediyor

Google Pixel Tablet’in piyasaya çıkışı için oklar eylül ayını işaret ediyor. Ancak Google’dan bu konuda henüz net bir açıklama gelmiş değil. Tabletin Tensor G2 işlemci ve seramik kaplama bir arka panelle geleceği ise şimdiden bilinenler arasında yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER