Teknoloji

Google Pixel Tablet Facebook Marketplace’te görüldü

google pixel tablet
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

En azından bir tane Google Pixel Tablet sonunda kullanıcılarla buluşmaya hazır gibi görünüyor. ABD’de Facebook Marketplace’te boy gösteren tablet, aynı zamanda hoparlör işlevi de gören dock istasyonuyla birlikte 400 dolar karşılığında satılıyor. Ancak bunun resmi bir fiyat olmadığını belirtmek gerekiyor.

Pixel Tablet’in duyurusu geçtiğimiz mayıs ayında yapılmıştı. Şirket Pixel 7 etkinliği sırasında da tablet hakkında daha fazla detay paylaşmıştı. Ancak o günden bu yana Pixel Tablet hakkında başka bir bilgi verilmemişti.

Facebook Marketplace’teki ürün görselleri, Pixel Launcher’ın tabletlerde nasıl görüneceğini de gösteriyor. Duvar kağıdının Pixel 7 serisinde kullanılan Feathers koleksiyonuna benzemesi, tabletin gerçekliğini artıran bir unsur olarak görülüyor.

Google Pixel Tablet 256 GB depolama alanıyla gelecek

Pixel Tablet’te 256 GB depolama alanının bulunacağı belirtiliyor. RAM kapasitesinin ise 6 veya 8 GB olması bekleniyor. Tensor işlemcide ise hangi neslin kullanılacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Görsellerden birinde yüzde 70 dolu pilin 16 saatlik kullanım süresi vermesi de dikkat çekiyor.

Google Pixel Tablet Charging Speaker Dock adını taşıyan aksesuar ile büyük bir Nest Hub’a dönüşüyor. Tablet bu aksesuara bağlandığında ekran daima açık hâle geliyor ve Google Asistan sürekli dinleme moduna geçiyor. Pixel Tablet için geriye sadece resmi satış döneminin başlaması kalmış gibi görünüyor.