Google Pixel 7’nin teknik özellikleri Pixel 6’ya benzer olacak

Google Pixel 6 geçtiğimiz yılın ekim ayında resmiyet kazanmıştı. Sıra şimdi bu telefonun halefine gelmiş durumda. Son sızıntılar, Google Pixel 7’nin teknik bakımdan Google Pixel 6’dan pek uzaklaşmadığını gösteriyor.

Pixel 7’nin kalbinde Tensor G2 işlemcinin olduğu daha önce açıklanmıştı. Bu işlemci GPU ve nöral işlemci birimi tarafında önemli değişiklikleri beraberinde getiriyor. Ancak ana işlemci performansında pek büyük bir değişiklik olmayacak gibi görünüyor. Tensor G2 benchmark testi sonuçlarında zirveye oynamasa da, Google’ın yazılımı için ihtiyaç duyulan donanım hızı artışını sağlayacağa benziyor.

Ünlü duyumcu Yogesh Brar, telefona ait olduğu söylenen teknik özellik listesini paylaştı. Listeye bakıldığında Pixel 7’nin Pixel 6’dan çok farklı olmayacağı görülüyor. 6.3 inç büyüklüğündeki OLED ekran, Full HD+ çözünürlük ve 90 Hz yenileme hızı sunuyor. Bu ekranın Pixel 6’nınkine kıyasla 0.1 inç daha küçük olduğu ancak diğer özelliklerin tamamen aynı olduğu anlaşılıyor.

Kamera tarafında ise 50 megapiksel ana ve 12 megapiksel ultra geniş açılı kamerada yine aynı sensörlerin tercih edildiği belirtiliyor. Ön kameranın çözünürlüğü ise 8 megapikselden 11 megapiksele çıkıyor. Yeni modelde de “vizör” olarak adlandırılan tasarımı tercih eden Google, sadece renk paletini değiştiriyor.

Google Pixel 7’de 4700 mAh kapasiteli pilin olması bekleniyor. Pixel 6’nın resmi pil kapasitesi 4614 mAh olarak göründüğü için burada büyük bir değişimin olmadığı söylenebilir. 30W şarj desteği de pilin özellikleri arasında sayılıyor.

Pixel 7’de Tensor G2 işlemciye 8 GB RAM’in eşlik edeceği söyleniyor. Depolama alanı içinse kapasite seçeneklerinin 128 veya 256 GB olması bekleniyor. Akıllı telefonun kutusundan Android 13 yüklü olarak çıkacağı da kesin olarak bilinenler arasında yer alıyor.

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro hakkındaki tüm detaylar 6 Ekim’de paylaşılacak. Telefonların aynı gün ön siparişe çıkması ve 13 Ekim’de kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun