Google Pixel 2’nin izine HTC U11’in sistem dosyalarında rastlandı

google pixel 2Telefonların sistem dosyaları detaylı biçimde incelendiği takdirde dikkat çekici bilgiler verebiliyor. Örneğin, üretici firmanın başka telefonlar üzerinde çalışıp çalışmadığı bu sayede anlaşılabiliyor. Google Pixel 2 ile ilgili ipuçlarına HTC U11’in sistem dosyalarında rastlanması da bu durumu doğruluyor.

HTC ve Google’ın Pixel telefonlarını üretmek için birlikte çalıştığı biliniyor. Ancak iki şirket arasındaki anlaşmanın yeni cihazları kapsayıp kapsamadığı konusunda bazı şüpheler bulunuyordu. Ancak HTC U11’in sistem dosyaları, Pixel 2 ve Pixel XL 2’nin de Tayvanlı şirket tarafından üretileceğini gösteriyor.

Japon blogu HTC Soku’nun haberine göre, HTC U11’in Tayvan’da satılan versiyonunun sistem dosyalarında pek çok telefonun kod adı yer alıyor. Bu listede Ocean kod adlı pek çok model görünüyor. Ocean HTC U11’in kod ismi olduğu için bu durum pek şaşırtmıyor. S2 ve M2 kod adlı telefonların ise Pixel 2 ve Pixel XL 2’yi temsil ettiği düşünülüyor. 2016 çıkışlı Pixel modellerinin S1 ve M1 kod adlarına sahip olması da bu durumu destekliyor.

Daha önce Pixel XL 2’nin üretilmeyeceği veya LG tarafından geliştirileceğine dair çeşitli haberler çıkmıştı. Dolayısıyla bu son gelişmenin ortalığı biraz karıştırdığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Google Pixel 2 için sonbaharı beklemek gerekiyor

Bütün bu dedikodular hakkında kesin bir cevaba kavuşmak için sonbaharı beklemek gerekiyor. Pixel 2’nin sonbaharda tanıtılması öngörülüyor.

iPhone 13 serisi Sinematik mod ile profesyonel kamera cebe girecek

Salı akşamı gerçekleştirilen iPhone 13 tanıtım etkinliğinde Apple, çok yakında piyasaya çıkacak tüm iPhone'lar için ilginç bir yeni özellik duyurdu. Bu özellik Sinematik mod...

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...