Google kan örneği almayı kolaylaştırıyor

Google Kan Örneği Alma

Google, iğnesiz kan testi konusunda çalışmalar yapan şirketlerin arasına katılmaya hazırlanıyor. Şirketin gerçekleştirdiği son patent başvurusu, “iğnesiz kan alma sistemi”ni gözler önüne seriyor. Giyilebilir bir ürün olarak kullanıcının bileğine takılabilen bu sistem, aynı zamanda parmak ucundan ve vücudun farklı noktalarından da kan alabilen bir taşınabilir cihaz olarak kullanılabiliyor.

Henüz onaylanmayan patent başvurusu, vücudu delebilen bir mikro partikül barındıran bir tüpe gönderilen gaz ile çalışıyor. Kan vücuttan çekildiğinde negatif basınçlı tüpün içine gönderiliyor. Google’dan yapılan açıklamada, söz konusu sistemin küçük oranlarda kan alımına ihtiyaç duyulan glikoz testi gibi işlemlerde kullanılabileceği belirtildi. Bu da, kan alma teknolojisinin özellikle şeker hastaları için faydalı olabileceği anlamına geliyor. Şirket yetkilileri, çeşitli fikirlerin patentlerini aldıklarını, ancak bunların hepsinin her zaman gerçek ürünlere ve servislere dönüşmeyebileceğini vurgulamaktan da geri kalmadı.

Google kan alma patentiyle şeker hastalarına yardımcı olacak

Google Yaşam Bilimleri biriminin mevcut projelerine bakıldığında, yeni patentle şeker hastalığına odaklanılması ihtimali de kulağa şaşırtıcı gelmiyor. Şirket halihazırda diyabet hastalarının glukoz seviyesinin ölçümü için iki farklı cihaz üstünde çalışıyor. Akıllı lensler ve buluta bağlanabilen bandaj boyutundaki sensörler, glukoz seviyesinin ölçümünde kullanılabilecek.

Google Kan Örneği Alma

Patentlerin doğası gereği, Google’ın, veya daha doğru tabirle Alphabet’in, söz konusu teknolojiyi bir cihaza dönüştürüp dönüştüremeyeceği konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değil.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...