Google Dokümanlar ve E-Tablolar uygulamalarına eklenti desteği getiriyor

google dokumanlarGoogle telefonunu sıklıkla bir iş aracı olarak kullananlara yardımcı olacak yeni özellikler sunuyor. Şirket Dokümanlar ve E-Tablolar uygulamalarının Android versiyonlarına üçüncü taraf eklenti desteği getiriyor. Böylelikle Google’ın üretkenlik araçlarının üçüncü taraf çözümlerine sorunsuz biçimde entegre edilmesi mümkün oluyor.

Eklenti desteği sayesinde kullanıcılar hareket halindeyken de belge imzalayabilecek, CRM verisi alabilecek veya iş tabloları üzerinden uygulama oluşturabilecek. Bunun için uygun eklentiyi indirmek ve yüklemek yeterli olacak.

Hareket halindeyken doküman imzalamak isteyen Google Dokümanlar kullanıcılarının Android DocuSign eklentisini indirmesi gerekiyor. Böylelikle imzalanması gereken belgeler Dokümanlar uygulamasının arayüzü üzerinden hazırlanabiliyor. Belgelere karmaşık alıntılar eklemek içinse EasyBib eklentisi devreye giriyor. ProsperWorks eklentisiyle CRM verileri alınırken, AppSheet ile iş tablolarından mobil uygulamalar hazırlanabiliyor. Scanbot eklentisi ise akıllı telefon kamerasıyla fiziksel dokümanları taramayı sağlıyor.

Google Dokümanlar ve E-Tablolar uygulamaları için hazırlanan eklentilerin sayısı henüz az

Bu eklentiler üretkenliği artırmak için son derece uygun araçlar olsalar da, sayılarının henüz çok fazla olmadığını belirtmek gerekiyor. Google Play’de bulunan Google Dokümanlar ve E-Tablolar eklentileri sayfasında şu an için dokuz eklenti bulunuyor. Ancak ileride bu sayının artması şaşırtıcı olmayacaktır.

Android kullanıcılarına sunulan eklenti desteğinin iOS’te kullanıcılara sunulması pek mümkün gözükmese de, şirketin iOS’teki üretkenlik uygulamalarına da kullanıcılarının işini kolaylaştıracak yeni özellikler eklemesi muhtemel gözüküyor. Eklenti desteği sunan Android uygulamalarının sayısı da önümüzdeki dönemde yükselecektir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın