Google Chromecast için yeni oyunlar

google-chromecast-inceleme00016

Google’ın HDMI multimedya aygıtı Türkiye’de resmi olarak satılmıyor, ancak yurt dışında bu cihazı bir şekilde temin edenler için bu haberi boş geçmemek yerinde olacaktır. Google, Chromecast uygulama yelpazesine çeşitli video oyunlarının ve iki yeni eğlence kanalının eklendiğini açıkladı.

Wheel of Fortune, Scrabble Blitz, Monopoly Dash gibi klasiklerin yanı sıra Google’ın Knowledge Graph sistemini kullanarak soruları üreten Big Web Quiz gibi bilgi yarışması oyunları da Chromecast uygulamaları arasına eklenmiş oldu. Uygulamaları Google Play veya iOS App Store’dan indirmek mümkün olurken, yüklenen uygulamalar sayesinde TV’de gösterilen oyunu akıllı telefon veya tabletleri uzaktan kumanda olarak kullanmaya izin veriliyor, böylelikle başka bir çevresel aygıt kullanma ihtiyacı ortadan kalkıyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...