Apple TV uygulaması yeni Google Chromecast’lere geliyor

Google TV ile yüklü gelen Google Chromecast eylül ayının sonunda tanıtılmıştı. Yeni Chromecast’in en önemli eksiklerinden birisi de önümüzdeki yılın başlarında kapatılacak. Yeni Google Chromecast için hazırlanan Apple TV uygulaması, 2021’de kullanıcılarla buluşacak.

Apple TV uygulamasıyla yeni Chromecast’te de Apple TV Plus’taki içeriklere hızlı bir şekilde erişmek mümkün olacak. Apple TV Plus’ın orijinal içerikleri Google TV’nin içerik toplama sistemine de entegre edilecek. Böylelikle Google TV’nin sunduğu kişiselleştirilmiş içerik önerileri arasında Apple’ın dizi ve belgesellerini görmek de mümkün olacak.

Buna ek olarak, Apple TV uygulaması üzerinden daha önce iTunes’tan satın alınan dizi ve filmlere de erişilebilecek. Apple bundan kısa bir süre önce de Google Asistan uyumlu akıllı hoparlörlerden Apple Music’e ulaşmanın önünü açmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Fotoğraflar web sitesine Lens destekli yeni özellik

Yeni Google Chromecast sahiplerinin ne zaman Apple TV uygulamasına erişilebileceği konusunda şimdilik kesin bir tarih verilmiş değil. Uygulama Chromecast’in ardından Android TV işletim sistemli cihazlara da gelecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...