Google Chrome yarım kalan işlere tekrar başlamaya yardım edecek

Google Chrome kullanıcılarını tarayıcının “geri” butonunu tıklatmaktan veya tarayıcı geçmişinin derinliklerinde kaybolmaktan kurtaracak bir özelliği test ediyor. Chrome’un beta versiyonunda son görevlere yeniden başlamayı kolaylaştıracak Yeni Sekme Sayfası kartlarını bulmak mümkün oluyor.

Bu kartlar sayesinde kullanıcılar kolaylıkla alışveriş sepetlerine, bir yemek tarifi sayfasına veya üzerinde çalıştıkları bir Google Dokümanlar belgesine geri dönebilecek. Test aşamasındaki bu özellik “#ntp-modules” komutuyla aktif hâle getirilebiliyor.

Başka bir ekleme ise kullanıcıları arama sonuçları içinde boğuşmaktan kurtarıyor. Chrome Android uygulamasında adres çubuğunun altına yerleştirilen kutu, kullanıcılara diğer arama sonuçlarını gösteriyor. Böylelikle ilk bağlantıda aradığını bulamayanların diğer sonuçlara daha hızlı bakması sağlanıyor. Bu özelliğin aktivasyonu “#continuous-search” komutuyla sağlanıyor.

google chrome Android kullanıcıları için test edilen bir diğer özellik ise Chrome’un alıntılarla görsel hazırlamasını mümkün kılıyor. Bunun için kullanıcıların seçilen metni paylaşması ve “kart oluştur” seçeneğine dokunup bir şablon seçmesi gerekiyor.

Test edilen bu özelliklerin tüm Google Chrome kullanıcılarına varsayılan şekilde sunulup sunulmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...