Google 4 Ekim etkinliği için gerilla pazarlama taktiği izliyor

Görsel: Reddit / dolan313
Görsel: Reddit / dolan313

Google 4 Ekim tarihinde bir etkinlik gerçekleştirecek. Bu etkinlikte en yeni akıllı telefonların tanıtılması bekleniyor. Şirket bu sefer, daha önce denemediği şekilde gerilla pazarlama taktiği uyguluyor. Yurt dışında önemli şehirlerde kiralanan dev reklam alanlarında ki, bunların arasında bina dış cepheleri de bulunuyor, ekim ayı başındaki etkinliğin haberini veriyor.

Hem reklamlar hem de heykel benzeri reklam, Google’ın bu hafta başında yayınladığı etkinlik tanıtım videosundakine benzeri bir görünüm ve stile sahip.

https://www.youtube.com/watch?v=aNnCtmyujLA

Beyaz renkli ve yuvarlatılmış köşelere sahip bir dikdörtgen, Google’ın “G” ikonu ve 4 Ekim tarihi reklamların başlıca unsurlrını oluşturuyor. Ayrıca #MadeByGoogle etiketi de bu reklamlarda unutulmuyor. Söz konusu konu etiketi, Google’ın etkinliğinin ana fikri olma özelliğini taşıyor. Tıpkı daha önce tanıtılan Pixel dizüstü bilgisayar ve tablet gibi, Google’ın duyuracağı cihazlarda tasarım tarafında daha fazla sorumluluk üstleneceği bir süredir konuşuluyor.

Görsel: Reddit / dolan313
Görsel: Reddit / dolan313

Görsel: The Verge / Vlad Savov
Görsel: The Verge / Vlad Savov

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...