Getty Images ücretsiz iOS uygulamasıyla milyonlarca fotoğrafı ayağınıza getiriyor

getty-images-stream-ios-uygulama-220914

Birkaç ay önce web sayfalarına fotoğraf ekleme özelliğini faaliyete geçiren Getty Images şimdi de geniş koleksiyonu içindeki fotoğraflara göz atmaya ve bunları paylaşmaya yarayan yeni bir iOS uygulaması çıkardı.

Stream olarak adlandırılan uygulama sayesinde Getty’nin arşivinde arama yaparak yasal olarak paylaşmanıza veya ticari amaç taşımayacak şekilde bloglarda veya sosyal medya hesaplarında yayınlamaya uygun fotoğraflar bulabilirsiniz. Ya da Getty editörleri tarafından oluşturulan haberler, spor, eğlence kategorileri veya tarihteki önemli olaylara göre düzenlenen arşivler altındaki fotoğraflara da bakabilirsiniz.

Uygulamanın slayt gösterisi özelliği AirPlay desteği de sunuyor, böylelikle fotoğrafları Apple TV üzerinden göstermek de mümkün oluyor. Uygulama arayüzü üzerinden fotoğrafları Facebook ve Twitter üzerinden de paylaşabilirsiniz. Uygulamanın izin vermediği işlerden biriyse fotoğrafları film rulosuna kaydetmek. Bunun yerine fotoğrafı kopyalayabilirsiniz, ancak bu kopyalama işlemi sadece sayfaya yerleştirme kodunun panoya kopyalanmasına izin veriyor.

Getty Images son zamanlarda fotoğrafların sayfalara yerleştirilmesine epey odaklanıyor. Bu özellik bir yandan fotoğraflar üzerinde daha fazla kontrol imkanı sunarken bir yandan da şirkete yeni bir gelir fırsatı yaratıyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...