Garmin Vivosmart egzersiz takip bilekliğini tanıttı

garmin-vivosmart-050914

Garmin’in yeni Vivosmart egzersiz takip bilekliği kullanıcılara bileklerinden seslenerek tembellik etmemelerini söylüyor. Vivosmart’ta bulunan ve “hareket çubuğu” olarak adlandırılan alan, beş segment barındırıyor ve kullanıcı yerinde çok oturursa yavaş yavaş doluyor. Hareketsizlik halinin saatlerce sürmesi durumunda titreyen Vivosmart, sahibini yerinden kalkmak konusunda teşvik ediyor. Garmin Vivosmart’ı kısa bir yürüyüşle kandımanın mümkün olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Sahibini tembellikle suçlamadığı zamanlarda Garmin Vivosmart, kullanıcıları gelen aramalardan, mesajlardan ve e-postalardan haberdar ediyor. Ancak bu bilgilendirme işlemi için bileklik ve akıllı telefonu eş zamanlamak gerekiyor. Dokunmatik OLED ekrana iki kez dokunulduğu zaman Garmin Vivosmart, kullanıcılarına saati, atılan adım sayısını ve belirledikleri hedefleri gösteriyor. Kullanımda olmadığı zamanlarda ekranın gözden kaybolması, Vivosmart’ın sıradan bir bileklik görünümüne bürünmesine neden oluyor.

Ancak en iyi egzersiz bilekliklerinin kolay kolay dikkat çekmediğini ve uzun süreler boyunca kullanılabildiğini unutmamak gerekiyor. Vivosmart’ın çok hafif olduğunun altını çizen Garmin, 7 günlük pil ömrüyle bilekliğin bilekten hiç çıkmamasını amaçlıyor. Vivosmart’ın su geçirmemesi de bu amacı destekliyor. Tıpkı Jawbone Up gibi, Vivosmart kullanıcının egzersiz ve uyku alışkanlıklarını izliyor ve bilgileri Garmin Connect Mobile uygulamasına aktarıyor. Yemek verileriyse MyFitness uygulamasına gönderiliyor.

Garmin’in bir önceki egzersiz takip cihazı Vivofit, özellik bakımından Jawbone Up’ın gerisinde kalmıştı. Garmin Vivosmart uyku, egzersiz ve yemek takip özellikleriyle aradaki açığı kapatıyor. Egzersiz bilekliği ABD’de eylül ayı içinde 170 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Garmin Vivosmart kasım ayında diğer pazarlara giriş yapacak.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

REKLAM

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun