Garmin Vivosmart 5 tanıtıldı: Vivosmart serisine dört yıl sonra yeni üye

google news abone ol

Garmin Vivosmart 5 ile uzun süredir unuttuğu Vivosmart serisini yeniden hatırladı. Bir önceki Vivosmart‘ın çıkışının üstünden neredeyse dört yıl geçmişti. Yeni modelde çalışan formülü bozmayan Garmin, tasarımı büyük ölçüde koruyor. Kayışın değiştirilebilir hâle gelmesi ve OLED ekranın büyümesi yapılan değişiklikler olarak öne çıkıyor.

Vivosmart 5 selefinden farklı olarak bağlı GPS desteğine sahip. Bu da bilekliğin akıllı telefona bağlanarak koşu ve bisiklet egzersizlerinde mesafeyi, hızı ve tempoyu kaydetmesini sağlıyor. Vivosmart 5’te egzersiz takibi için de yogadan yüksek yoğunluklu interval antrenmanına kadar uzanan 14 farklı seçenek mevcut.

Temel özelliklerden daha fazlasına ihtiyaç duyanlar için Vivosmart 5’te EKG sensörünün ve yerleşik GPS desteğinin bulunmaması olumsuz noktalar olarak değerlendirilebilir. Bu noktada egzersiz takip bilekliklerinin Vivosmart 4’ün çıktığı 2018’den bu yana bir hayli gelişim gösterdiğini de unutmamak gerekiyor. Yine de; Vivosmart 5 de uyku takibi, kandaki oksijen seviyesini ve stresi ölçebilmesi gibi özellikleriyle temel beklentileri karşılayacak bir cihaz profili çiziyor.

Garmin tarafından verilen bilgiye göre, Vivosmart 5 tek şarjla yedi gün boyunca çalışabiliyor. Ancak bunun için nabız ve uyku takibi gibi özelliklerin devredışı bırakılması gerekiyor.

Garmin Vivosmart 5 ile yüzmekte veya duşa girmek bir sorun teşkil etmiyor. Bileklik için siyah, beyaz ve yeşil olmak üzere üç renk seçeneği sunuluyor. Bilekliğin ABD’deki fiyat etiketinde ise 150 dolar yazıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR