Garmin Venu 2 daha uzun pil ömrüyle geliyor

Garmin üst sınıf Venu akıllı saatinin yeni modelini gözler önüne çıkardı. Daha önce sadece 43 mm. boyut seçeneği sunan Garmin, Venu 2 için 40 ve 45 mm. olmak üzere iki farklı seçenek hazırladı. 45 mm. Venu 2, 1.3 inç büyüklüğünde 416 x 416 piksel çözünürlüklü OLED ekran bulunuyor.

40 mm. model ise Venu 2S olarak anılıyor. Bu modelde 1.1 inç 360 x 360 OLED ekran mevcut. Her iki saatte de daima açık ekran seçeneği opsiyonel olarak sunuluyor. Hem Venu hem de Venu 2S, tıpkı orijinal Venu gibi, 399.99 dolar karşılığında piyasaya çıktı.

Boyutlar dışında Venu 2 ve Venu 2S ile orijinal Venu arasında görsel anlamda büyük bir fark bulunmuyor. Dokunmatik ekranı Gorilla Glass 3 camla kaplı olan akıllı saatin kenarında ise iki tuş yer alıyor. İki nesil arasındaki en önemli fark olarak ise pil performansındaki artış öne çıkıyor.

Orijinal Venu, akıllı saat modunda kullanıldığında 5 günlük bir pil ömrüne sahip. Venu 2’de ise bu süre iki katına çıkıyor. Hatta saat sadece telefon bildirimlerini görmek amacıyla genellikle hafif bir yoğunlukta kullanılıyorsa pil ömrü 11 günü buluyor. Yerleşik GPS kullanılırsa ve Bluetooth kulaklıkların yardımıyla saat üzerinden müzik dinlenirse 8 saatlik bir pil ömrü sunuluyor. Orijinal Venu’da bu süre sadece 5 saat.

Garmin Venu 2 ve Venu 2S’e 500 şarkı yüklenebiliyor

Venu 2S de pil ömrü konusunda orijinal Venu’yu geride bırakmayı başarıyor. Akıllı saat modunda 10 gün, GPS modunda ise 7 saatlik bir pil ömrü vadediliyor. Şarjın hızlanması da Garmin’in dikkat çektiği noktalar arasında bulunuyor. Sadece 10 dakikalık bir şarj işlemi saatlerin 1 gün boyunca çalışmasını sağlıyor. GPS’ten faydalanmak ve müzik dinlemek içinse 1 saatlik bir enerji veriliyor. Her iki saate de Spotify, Amazon Music veya Deezer’dan 500 şarkı yüklenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Watch T1 ile akıllı saat seçeneklerini artırıyor

Garmin Venu 2 ve Venu 2S’te çeşitli sensörler mevcut. Kalp atış hızı ve kandaki oksijen seviyesinin ölçümü, GPS, barometrik basınçölçer, pusula, jiroskop, ivmeölçer, termometre ve ortam ışık sensörü telefonun özellikleri arasında öne çıkıyor. Her iki saat de NFC ile Garmin Pay üzerinden yapılan ödemeler için kullanılabiliyor. Venu 2 ve Venu 2S’i hem OS hem de Android telefonlarla kullanmak mümkün. Ancak gelen mesajları yanıtlama özelliği sadece Android’de mevcut.

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun