Teknoloji

Garmin’den çocuklar için yeni akıllı saat: Bounce

garmin bounce
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Garmin Bounce adını taşıyan akıllı çocuk saatini tanıttı. Bounce şirketin çocuklar için hazırladığı ilk LTE destekli akıllı saat olma özelliğini taşıyor. Garmin’in yeni akıllı saati sayesinde anne ve babaların bir telefon olmadan çocuklarını takip etmeleri mümkün hâle geliyor.

Bounce’ta hem LTE hem de yerleşik GPS desteği mevcut. Böylelikle çocukların yerini takip edebilen anne ve babalar, çocukları belirledikleri alanın dışına çıktığında bir bildirim alabiliyor. Çocukların anne ve babalarıyla paylaştıkları konum bilgileri, ebeveynlerin telefonundaki Garmin Jr. uygulamasından gelen bildirim üzerinden görülebiliyor. Anne ve babalar, okul saatleri sırasında saatin Rahatsız Etme modunu aktif hâle getirebiliyor.

Garmin Bounce ile yazılı veya sesli mesaj göndermek ya da almak mümkün. Akıllı saatten telefonlara gönderilen mesajlar Garmin Jr. uygulamasında görüntüleniyor. Bounce sahibi iki çocuk birbirleriyle saat üzerinden mesajlaşabiliyor. Ancak bunun için kişi bilgilerinin ebeveynler tarafından onaylanması gerekiyor. Assistance özelliği ise kendilerini rahatsız hisseden Bounce kullanıcısı çocukların Garmin Jr. uygulaması üzerinden anne ve babalarına bunu bildirmesini mümkün kılıyor. Bu özellik kullanılırken gerçek zamanlı konum da görülebiliyor.

Garmin Bounce için ne kadar ödemek gerekiyor?

Garmin Bounce’ta uyku takibi, adım sayar gibi özellikler mevcut. Yürüyüş, koşu, bisiklete binme ve havuzda yüzme gibi aktiviteler de Garmin Bounce ile takip edilebiliyor. Garmin Jr. uygulamasında ise oyunlaştırma özellikleri mevcut. Zamanlayıcı, alarm ve kronometre gibi saat özelliklerini de barındıran Bounce, tek bir şarjla iki gün boyunca çalışabiliyor.

garmin bounce

Garmin Bounce ABD’de 149.99 dolar karşılığında satışa sunuldu. Garmin Jr. uygulamasına üyelik içinse aylık 9.99 dolar ödemek gerekiyor. Akıllı saatin renk seçenekleri yeşil, siyah ve lila olarak sıralanıyor.