Teknoloji

Garmin’den yeni dayanıklı hibrit akıllı saat: Instinct Crossover

garmin instinct crossover

Garmin‘in hibrit akıllı saatler sunduğu Vivomore isimli bir serisi mevcut. Şirketin “hibrit” saatlerinde analog akrep ve yelkovan dijital ekranların üstüne yerleştiriyor. Vivomore serisi şık görünse de, dayanıklılık konusunda pek üst seviye bir deneyim sunmuyor. Garmin Instinct Crossover adını taşıyan yeni hibrit akıllı saatiyle macera sevenlere ulaşmayı hedefliyor.

Saatin dayanıklılığı Garmin Instinct 2 serisinin temel olarak alınmasından geliyor. 10 ATM basınca kadar suyun altında çalışabilen Instinct Crossover, sıcaklık ve darbelere karşı MIL-STD-810 askeri dayanıklılık sertifikasına sahip. Instinct Crossover’ın analog akrep ve yelkovanı RevoDrive isimli bir teknoloji tarafından kontrol ediliyor. Bu teknoloji sayesinde otomatik olarak kalibrasyon yapılabiliyor.

Analog akrep ve yelkovan sayesinde klasik bir görünüm sunan Instinct Crossover, bu sayede Sürekli Açık Ekran deneyimi de yaşatıyor. Super-LumiNova kaplama sayesinde tamamen karanlık ortamlarda bile saati öğrenmek mümkün oluyor.

Garmin Instinct Crossover, Instinct serisindeki diğer saatler gibi, güneş ışığıyla şarj desteğine sahip. Pil koruma modunu çalıştırıp her gün güneş altında 3 saat kaldığınız takdirde Instinct Crossover, sonsuz bir pil ömrü vadediyor. Akıllı saat modunda pil ömrü 70 günü bulurken, GPS çalıştırıldığında süre 31 saate iniyor.

Güneş ışığıyla şarj için ekstra para ödemek gerekiyor. Ancak bu özelliğin bulunmadığı Instinct Crossover versiyonlarının bile etkileyici bir pil ömrü vadettiğini söylemek gerekiyor. Akıllı saat modunda 28 gün, güç koruma modunda 71 saat, GPS çalışırken ise 25 saat boyunca Instinct Crossover’ı kullanmak mümkün.

garmin instinct crossoverInstinct Crossover standart akıllı saat ve sağlık takibi özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Kandaki oksijen seviyesini ölçebilen saat, kullanıcıların “fitness yaşı”nı hesaplayabiliyor. Antrenmanlardan sonra toparlanma süresini gösteren saat, gelişmiş uyku takibi özelliklerini de beraberinde getiriyor.

Garmin Instinct Crossover için ne kadar ödemek gerekiyor?

Garmin Pay desteğine sahip olan Instinct Crossover, Connect IQ uygulama mağazasına erişebiliyor. Yükseklik ve basınç ölçebilen saatte pusula da mevcut. Saatin telefonla bağlantısı ise Bluetooth ile sağlanıyor.

Garmin Instinct Crossover, yurt dışında 500 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Güneş ışığıyla şarj özelliğini isteyenlerin ekstra olarak 50 dolar daha ödemesi gerekiyor.