Teknoloji

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın tasarımı da sürpriz yapmayacak

samsung galaxy s24 ultra

Samsung Galaxy S24’ün tasarımı kısa süre önce görülmüştü. Galaxy S24 Ultra modelinin tasarımının ortaya çıkması da fazla zaman almadı. SmartPrix ve OnLeaks, akıllı telefonun CAD dosyaları baz alınarak hazırlanmış görsellerini paylaştı. Görseller, S24 Ultra’nın da tasarım bakımından selefinden pek uzaklaşmadığını gösteriyor.

Akıllı telefonun arkasındaki dört arka kameranın yine aynı şekilde dizildiği görülüyor. Düz üst kenar ve hafif kavislenmiş kenar çerçevelerinin tamamladığı dikdörtgen tasarımda da bir değişiklik söz konusu değil. Ön tarafın ise düz olduğu ve S23 Ultra’ya kıyasla kenarlara doğru daha az kavis yaptığı belirtiliyor.

Haberde Samsung’un ekran çerçevelerini incelttiği ve S24 Ultra’nın piyasadaki en ince ekran çerçeveli telefonlardan biri olacağı bilgisi yer alıyor. Tüm çerçevelerin simetrik olacağının da altı çiziliyor. Alt çerçevenin de en sonunda diğer kenarlarla aynı kalınlığa gelmesinin sevindirici olacağı söylenebilir.

galaxy s24 ultra

Galaxy S24 Ultra selefinden 1 gram daha hafif

Samsung’un telefonun kasasına titanyum alaşımı eklediği ve böylelikle S24 Ultra’nın selefine kıyasla 1 gram hafiflediği yani tartıda 233 gram çektiği belirtiliyor. 162.3 x 79 x 8.7 mm’lik boyutlar ise telefonu S23 Ultra’dan daha kısa ancak daha geniş yapıyor. Ultra geniş bant anteni de telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

galaxy s24 ultra

Galaxy S24 Ultra’nın 2024’ün ilk çeyreğinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Samsung’un Galaxy S24 serisini 18 Ocak’ta resmen duyuracağı iddia edilse de, henüz bu konuda resmi bir işaret gelmiş değil.

İLGİLİ HABERLER