Samsung Galaxy A33 5G için Android 13 ve One UI 5 güncellemesi dağıtımda

Samsung’un Galaxy A33 5G için şirket içinde Android 13 ve One UI 5 güncellemesini test ettiğine dair haberler kısa süre önce gündeme gelmişti. Şirketin kasım ayı sona ermeden güncellemeyi Güney Kore ve Almanya’da dağıtma çıkaracağı belirtilmişti. Samsung güncellemenin dağıtımı için daha fazla beklemedi.

Güney Koreli şirket, A33 5G için Android 13 ve One UI 5‘in kararlı sürümlerini getiren güncellemeyi A336BXXU4BVJG seri numarasıyla kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Güncelleme dosyasının boyutu 2 GB. Android 13 ve One UI 5 ile birlikte güncelleme paketinde Android’in Kasım 2022 tarihli güvenlik yamasını da bulmak mümkün.

One UI 5 ile gelecek yenilikler arasında, aktivitenize göre istenmeyen bildirim veya rahatsız edici unsurları filtrelemek için daha kişiselleştirilmiş bir kilit ekranı ve yeni modlar bulunuyor. Samsung’un daha önce Bixby Routines olarak adlandırdığı, şimdiyse Routines, yani Rutinler olarak nitelendirdiği özelliği bir mobil erişim noktasına bağlanma veya uçak modunu açma gibi otomasyonları başlatmak da dahil olmak üzere, daha fazla durumu tanıyacak şekilde genişletildi. Ancak “modlar” olarak adlandırılan yeni bir özellik de var. Bunlar; çalışmak, uyumak veya egzersiz yapmak gibi farklı etkinlikler için dikkat dağıtıcı unsurları filtrelemek üzere tasarlanmış araçlar olarak tanımlanabilir.

Güncelleme ilk olarak Avrupa’daki Galaxy A33 5G kullanıcılarıyla buluşacak

İlk olarak Avrupa’daki Samsung Galaxy A33 5G sahipleri Android 13 ve One UI 5 güncellemesiyle buluşuyor. Güney Koreli şirketin diğer bölgelere dağıtıma da kısa sürede başlaması bekleniyor.