Teknoloji

Fossil Gen 6 Wellness Edition ile Wear OS 3’e merhaba diyor

fossil akıllı saat

Fossil Gen 6 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılmıştı. Snapdragon Wear 4100 Plus işlemcili ve Wear OS işletim sistemli akıllı saatin yeni versiyonunun duyurulması da fazla zaman almadı. Bu yeni model Fossil Gen 6 Wellness Edition adını taşıyor.

Gen 6 Wellness Edition da Qualcomm Snapdragon Wear 4100 Plus işlemciye sahip. Ancak işletim sistemi tarafında kullanıcıların karşısına Wear OS 3 çıkıyor. Böylelikle Fossil de Wear OS 3 dönemine merhaba demiş oluyor.

Wear OS 3’ün varlığıyla Wellness Edition’da YouTube Music, Spotify ve Facer gibi uygulamaları çalıştırmak mümkün hâle geliyor. Akıllı asistan tarafında ise Google Asistan’ın yerine Amazon Alexa karşımıza çıkıyor.

fossil gen 6 wellness editionDikkat çeken bir diğer özellik ise Wellness uygulaması oluyor. Bu uygulama akıllı saate çeşitli sağlık ve zindelik özellikleri getiriyor. Bu özellikler arasında kandaki oksijen seviyesinin ölçülebilmesi, kalp atış hızı alanlarının tespiti, otomatik egzersiz algılama ve kardiyo fitness tahminleri yer alıyor. Gelişmiş uyku takibi ve kalp atış hızının sürekli izlenmesi de akıllı saatin yetenekleri içinde bulunuyor.

fossil gen 6 wellness editionFossil Gen 6 Wellness Edition 1.28 inç büyüklüğünde Daima Açık OLED ekrana sahip. 1 GB RAM ve 8 GB RAM ile gelen akıllı saatin kasa boyutu ise 44 milimetre. Siyah, gümüş ve roze altın renk seçenekleri olan akıllı saat, 17 Ekim’de 299 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

İLGİLİ HABERLER