Forza Horizon 5’in işaret dili desteği dağıtıma çıkıyor

Forza Horizon 5 geçtiğimiz kasım ayında yayınlandığında oyunun geliştiricileri oyuna işaret dili desteğinin ekleneceğinin sözünü vermişti. Söz konusu özellik bugün itibarıyla dağıtıma çıkıyor. Oyun ilk etapta Amerikan İşaret Dili (ASL) ve İngiliz İşaret Dili (ISL) desteği sunacak. Bu destek oyun içindeki sinematik görüntüler esnasında sağlanacak.

Altyazılar oyun sırasında ne olduğunu anlamaya bir hayli yardımcı oluyor. İşaret dili ise bazılarının ne olduğunu anlaması için daha fazla işlev görebilir. Özellikle işaret diline hakim olanlar için bu desteğin varlığının kayda değer bir ekleme olduğunu söylemek gerekiyor.

İşaret dili özelliğini aktif hâle getirenler, ara sahneler sırasında işaret dili tercümanını ekranda görecek. Hemen aşağıda yer alan videoda özelliğin nasıl işlediğini izlemeniz de mümkün.

Forza Horizon 5, işaret dili desteği sunan ilk oyun olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip. Oyun, erişilebilirlik özellikleri konusunda zaten geniş sayılabilecek bir yelpaze sunuyordu. Bu özellikler arasında altyazıların özelleştirilebilmesi, ekran okuyucusu ve renk körlüğü modu gibi seçenekler bulunuyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun