Forza Horizon 5’in işaret dili desteği dağıtıma çıkıyor

google news abone ol

Forza Horizon 5 geçtiğimiz kasım ayında yayınlandığında oyunun geliştiricileri oyuna işaret dili desteğinin ekleneceğinin sözünü vermişti. Söz konusu özellik bugün itibarıyla dağıtıma çıkıyor. Oyun ilk etapta Amerikan İşaret Dili (ASL) ve İngiliz İşaret Dili (ISL) desteği sunacak. Bu destek oyun içindeki sinematik görüntüler esnasında sağlanacak.

Altyazılar oyun sırasında ne olduğunu anlamaya bir hayli yardımcı oluyor. İşaret dili ise bazılarının ne olduğunu anlaması için daha fazla işlev görebilir. Özellikle işaret diline hakim olanlar için bu desteğin varlığının kayda değer bir ekleme olduğunu söylemek gerekiyor.

İşaret dili özelliğini aktif hâle getirenler, ara sahneler sırasında işaret dili tercümanını ekranda görecek. Hemen aşağıda yer alan videoda özelliğin nasıl işlediğini izlemeniz de mümkün.

Forza Horizon 5, işaret dili desteği sunan ilk oyun olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip. Oyun, erişilebilirlik özellikleri konusunda zaten geniş sayılabilecek bir yelpaze sunuyordu. Bu özellikler arasında altyazıların özelleştirilebilmesi, ekran okuyucusu ve renk körlüğü modu gibi seçenekler bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR