Fortnite ilk iki yılında Epic Games’e 9 milyar dolar kazandırdı

Fortnite 2017’nin temmuz ayında yayınlanmış ve oyun 2018’de adeta bir roket hızıyla yükselmişti. Yapımcı Epic Games tarafından paylaşılan belgeler, Fortnite’ın ilk yılında şirkete 5 milyar doları aşkın para kazandırdığını gösteriyor.

Epic Games ve Apple, Apple’ın App Store politikaları nedeniyle mahkemede kozlarını paylaşıyor. Bu dava kapsamında paylaşılan belgeler, Fortnite’ın 2018 ve 2019’da Epic Games’e 9 milyar dolar kazandırdığını gözler önüne seriyor.

Belgelerde Fortnite’tan Epic Games’in ne kadar kâr ettiği konusunda net bir bilgi verilmiyor. Ancak şirketten yapılan paylaşımlar, iki yıllık dönemdeli kârın 5.5 milyar doların üzerinde olduğunu gösteriyor.

En son belgede, şirketin 2020’deki öngörülen gelirinin neredeyse 3.6 milyar dolar seviyesinde görülüyor. Epic genellikle finansal bilgilerini açık biçimde paylaşmasa da, şirketin CEO’su Tim Sweeney, son ifadesinde şirketin 5.1 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla en sonunda sadece araç satışlarıyla kârlılığa geçti

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 12 satışları Apple'a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Fortnite, Epic Games’e portföyündeki diğer oyunlara kıyasla çok daha fazla para kazandırıyor. Şirketin diğer oyunlarının 2018 ve 2019’daki gelirleri 108 milyon dolar olurken, oyun motoru şirkete 221 milyon dolar kazandırmıştı. 2018’in sonlarında faaliyete geçen Epic Games Store’un 2018 ve 2019’da şirkete toplam getirisi ise 235 milyon dolar oldu.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...