Fortnite dünyanın en çok oynanan oyunu olmayı hedefliyor

fortnite epic gamesFortnite, son zamanların en popüler oyunları arasında yer alıyor. Epic Games imzasını taşıyan çevrimiçi PvP formatındaki oyun; araştırma şirketi Newzoo’nun verilerine göre hâli hazırda dünya genelinde en çok oynanan oyunlar arasında üçüncü sırada bulunuyor.

Oyunun başarısındaki en büyük neden olarak ücretsiz olması öne çıksa da, Epic Games’in düzenli olarak yayınladığı güncelleme ve geliştirmelerle ekosistemi canlı tutmasının da başarıda önemli bir rol oynadığı belirtiliyor. Newzoo’nun araştırmasında oyunun videolarının Twitch ve YouTube gibi platformlarda yüksek izleme sayılarına ulaştığına da dikkat çekildi.

Oyunun anne ve babaların onayından geçmesi de başarıda etkili olan faktörler arasında değerlendiriliyor. Oyunda şiddet düzeyinin düşük olması ve şiddetin karikatürize biçimde gösterilmesi, kanlı sahnelerin bulunmaması gibi unsurların anne ve babalar gözünde oyunu daha güvenilir kıldığı ifade edildi.

Fortnite için 2018 oldukça başarılı geçiyor. Yılın ilk ayında en çok oynanan oyunlar sıralamasında altıncı sırada bulunan oyun, nisan ayı itibarıyla yükseldiği üçüncü sıradaki yerini koruyor. Epic Games’in önümüzdeki dönem için koyduğu birincilik hedefinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise zamanla anlaşılacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...