Fortnite özel etkinliğiyle yeni sezon için ipuçları verdi

Fortnite, bir tür sezon finali niteliği taşıyan Device isimli etkinliğini sonunda gerçekleştirdi. Bu etkinliğin ardından oyuna giren oyuncular, aktif oyun alanın etrafında devasa bir su duvarıyla karşılaştı. Bu duvar, oyuncuların içinde yüzebildiği geleneksel fırtınanın yerini alıyor. Oyuncuların artık denizdeyken de zarar görebileceğini belirtmekte fayda var.

Etkinlik, oyun haritasının tam ortasındaki The Agency (Ajans) isimli bölgede gerçekleştirildi. Sudan yükselen kulelerin ortasından şimşekler çıkarken, oyuncular da havaya fırlatıldı. Kulelerden gönderilen huzmeler ise fırtınayı ileri gönderdi.

Bunun ardından işler daha da ilginç bir hâl aldı. Haritadan bir ofis binasına gönderilen oyuncular oyunu birinci kişinin gözünden izlemeye başladı. Bu ofiste masaların üzerinde “çok gizli” etiketi taşıyan klasörlerin bulunması da ayrıca dikkat çekti. Sonunda adaya dönen oyuncular, etraflarında devasa bir su bariyeri buldu. Bunun ardından savaş otobüsüne alınan oyuncular, diğer oyuncularla kapıştıkları küçük bir alana bırakıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
E3 2021 ile ilgili yeni detaylar, mobil uygulama ve web portalı tanıtıldı

Epic’ten daha önce yapılan açıklamada, Device etkinliğinin sınırlı bir kapasitesinin olacağı belirtilmişti. Bu kapasiteye ulaşılması fazla zaman almadı. Etkinliğin popülaritesinin Epic Games Store üzerinden başka oyunların başlatılmasını engelleyecek seviyeye ulaştığı belirtilirken, Device’a katılamayan çok sayıda oyuncu canlı yayınlar üzerinden etkinliği takip etti. Bir noktada etkinliğin Twitch üzerindeki izleyici sayısı 2.3 milyona ulaştı.

fortnite device

Fortnite Device etkinliğinde ipuçları verse de, yeni sezona dair bazı soruları da yanıtsız bıraktı. Yeni sezonda oyunda ve haritada oyuncuları ne gibi değişikliklerin beklediği hâlâ tam olarak bilinmiyor. Ancak bu soruların cevabını almak için fazla beklemek gerekmiyor. Fortnite’ın yeni sezonu yarın başlayacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...