Fortnite Cadılar Bayramı etkinliğinde oyuncular “katil hayalet” olacak

Fortnite geleneksel Cadılar Bayramı etkinliklerini başlattı. Bu yılki Cadılar Bayramı etkinlikleri çerçevesinde oyuncular, oyuna bir “katil hayalet” formatında devam edebilecek.

“Fortnitemares” adını taşıyan Cadılar Bayramı modunda oyun haritası ürkütücü dokunuşlarla donatılıyor. İç sıkan bir sis bulutu Fortnite adasının üstünü kaplarken, adadaki evlerde de Cadılar Bayramı’na uygun süslemeler yapılıyor. Fortnitemares’in asıl dikkat çeken yönü ise öldükten sonra anlaşılıyor. Oyuncular zamansız ölümlerinin ardından hayalet olarak adaya geri dönüp yaşayanları avlayabiliyor veya onları trolleyebiliyor.

Oyuncular hayaletken de oyundaki materyalleri, sağlık araçlarını, silahları ve hatta Marvel temalı süper güçleri tüketebiliyor. Böylelikle “canlı” oyuncuların bunları hayaletlere karşı kullanması engelleniyor. Hayaletler hareketsiz kaldıklarında mor vücutları ortadan kayboluyor. Böylelikle gizlenmek mümkün oluyor. Yakın dövüşlerde ise hayaletler keskin pençeleriyle rakiplerine saldırabiliyor.

Hayaletlere etrafında “canlı” bir oyuncu bulunup bulunmadığını tarama imkanı da veriliyor. Bu tarama sonucunda biri bulunursa o kişinin olduğu nokta kırmızı bir belirteçle hem ekranda hem de harita üzerinde gösteriliyor. Bu tarama diğer hayalet oyuncuları da hayaletin varlığından haberdar ediyor. Hayaletler diledikleri takdirde canlı oyuncu avını birlikte de yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
xCloud ve Xbox Remote Play Windows'ta yerini aldı

Fortnite Cadılar Bayramı etkinliği 3 Kasım’a kadar devam edecek. Cadılar Bayramı akşamında oyun içinde bir konser de düzenlenecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...