EğlenceTeknoloji

Fortnite Cadılar Bayramı’nı özel bir konserle kutlayacak

fortnite cadılar bayramı

Fortnite, Cadılar Bayramı için özel bir etkinlik düzenliyor. “Afterlife Party” (Yaşam Sonrası Partisi) olarak adlandırılan bu etkinlikte Kolombiyalı şarkıcı J Balvin bir konser verecek. Epic Games’ten yapılan açıklamaya göre, konserde sanatçının performansı ve XR (çapraz gerçeklik) teknolojisi birleştirilecek ve bu da bir ilk olacak.

Parti, Epic Games’in Los Angeles’ta inşa ettiği ve geçtiğimiz ayın başlarında duyurusunu yaptığı Ana Sahne isimli gerçek platformunda düzenlenecek. Etkinlik ABD’de yerel saatle 31 Ekim’de 18.00’da başlayacak. Fortnite oyuncuları bu etkinliğe oyunun Party Royale modu üzerinden katılabilecek. Türkiye’deki oyuncuların 1 Kasım saat 04.00 itibarıyla oyunun parti moduna giriş yapmış olması gerekiyor.

Epic Games, bir süredir Fortnite içinde canlı konser ve benzeri etkinlikler gerçekleştirmeye ayrı bir önem veriyor. Özellikle koronavirüs salgını nedeniyle insanların evlerinde kaldığı dönemde bu etkinlikler sıklaşmıştı.

Örneğin; Travis Scott nisan ayında oyun içinde bir konser turnesine başlamış ve bu turnenin ilk konserini izlemek için aynı anda 12.3 milyondan fazla oyuncu sisteme giriş yapmıştı. Epic bundan kısa bir süre sonra Party Royale modunu duyurmuş ve ön izleme etkinliğinde Diplo’yu, açılış etkinliğinde ise Steve Aoki ve deadmau5’u oyuncularla buluşturmuştu.

Latin kültürünü ve hip-hop’u birleştirecek olan J Balvin konserinde Ana Sahne’nin LED duvarı ve uzaktan kontrol edilen kameralarla Epic’in XR teknolojisinden yararlanılacak. Epic Games’in küresel işbirliklerinden sorumlu yöneticisi Nate Nanzer, Cadılar Bayramı etkinliğinin Fortnite oyuncularına daha önce görmedikleri türden bir deneyim yaşatacağını belirtti.

İLGİLİ HABERLER