Ana Sayfa Oyun Fortnite'ın yeniliklerle dolu ikinci bölümü başladı

Fortnite’ın yeniliklerle dolu ikinci bölümü başladı

Oyuncularını yeterince uzun süre boyunca bir kara deliğe baktıran Epic Games, sonunda Fortnite 2. Bölüm macerasını başlattı. Oyunda yeni bir sayfayı açan bu büyük güncelleme, oyuncuları yepyeni bir haritaya taşıyor. Yepyeni kıyafetler ve oyun mekaniğine eklenen yeni özellikler de güncellemenin parçaları arasında bulunuyor.

Fortnite’ın yeni haritası, selefine kıyasla biraz daha dağlık görünüyor. Adada toplam 13 yeni bölge bulunuyor. Adanın ortasından oyuncuların yüzmek, balık tutmak veya sürat tekneleriyle hareket etmek için kullanabilecekleri bir su kanalı da yer alıyor. Sürat teknesinin de Fortnite’ın yeni ulaşım araçlarından biri olduğunu belirtmek gerekiyor.

Görevler Fortnite’ın birinci bölümünün sonlarında biraz değiştirilmişti. İkinci bölümle birlikte bu değişim biraz daha kuvvetlendiriliyor. Oyuncuların Savaş Bileti seviyelerini ilerletebilmeleri için hem kendilerine verilen görevleri yerine getirmeleri hem de hazine arayarak veya diğer oyuncuları geride bırakarak oyun içi madalyalar kazanmaları gerekiyor. Oyuncular madalya kartlarını doldurduklarında tecrübe puanlarını artırabiliyor.

Epic yeni bölümde oyuncuları, daha çok eğlence ve daha az çalışmanın beklediğini iddia ediyor. Bu iddianın doğruluğunu görmek içinse biraz sabırlı olmak gerekiyor. Tıpkı daha önce olduğu gibi, Savaş Bileti yine hediye edilebiliyor ve oyunculara 100’den fazla kilidi açılabilir oyun içi unsur sunuyor. Ancak hesap seviyeleri artık 250’ye kadar çıkabiliyor.

Her Fortnite sezonunda yeni kıyafetler sunan Epic Games, bu geleneği yeni bölümde de devam ettiriyor. Şirket tarafından paylaşılan tanıtım görsellerinde ve videosunda bu kıyafetlerin büyük kısmını görmek mümkün oluyor. İki adet yeni çift namlulu ve bir adet de uzun menzilli tüfek de Fortnite 2. Bölüm ile birlikte oyunculara sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yeni Fortnite sezonunun teması belli oldu

Fortnite 2. Bölüm ile oyuncularına arkadaşlarını iyileştirme gücünü veriyor

Fortnite’ta oyuncular artık sargı bezi bazukasıyla arkadaşlarını iyileştirebiliyor ve gerektiğinde onları tehlikeden uzak yerlere taşıyabiliyor. Yükseltme Masası ise kaynakları kullanarak eldeki mevcut silahları ve ekipmanları geliştirmeyi mümkün kılıyor. Oyuncular saman balyalarına veya çöp kutularına saklanarak rakiplerine pusu da kurabiliyor.

Tekli, Çift ve Takım oyunu seçeneklerini geri getiren Fortnite 2. Bölüm, Üçlü seçeneğini de ana oyunun parçalarından biri hâline dönüştürüyor. Bunun dördüncü kişiyi bulmakta zorlanan takımlar için oldukça iyi bir haber olduğu söylenebilir.

Güncel teknoloji haberleri her sabah posta kutunuzda. Hemen abone ol!

Huawei P40 İncelemesi

Her ne kadar şu sıralar Huawei P40 serisinin dikkatleri üzerine çeken, en iyi performansı sunan modeli P40 Pro olsa da, bu seriye adını veren...

TCL 10L İncelemesi

Uzun yıllar boyunca başka şirketler için telefon üreten TCL, artık kendi markasını kullandığı cihazlarla akıllı telefon pazarında boy gösteriyor. Bu yolculuğa TCL Plex ile...

‘Yeni normal’de MediaMarkt’ta alışveriş nasıl oluyor? [Video]

MediaMarkt mağazaları mart ayının sonlarına doğru yeni tip koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla geçici olarak kapatılmıştı. Salgının ilk dalgasının atlatıldığına dair işaretlerin ardından devlet...

MediaMarkt Teknolojiyle Yenilen kampanyası ile tüm ihtiyaçlarınız için kaçırılmayacak fırsatlar

Türkiye'nin dört bir yanındaki MediaMarkt mağazaları sağlıklı bir alışveriş ortamı için yürütülen 3 kademeli bir hijyen planı çerçevesinde bugün kapılarını açtı. MediaMarkt, mağazaların yeniden...

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun