Fitbit horlama takibi özelliğini yakında kullanıma sunacak

Google tarafından satın alındıktan sonra sessiz bir döneme giren Fitbit, bu süreçte yeni özelikler üzerine çalışmaya odaklanmış gibi görünüyor. Uzun süredir yeni bir cihaz çıkarmayan şirket, yakında yeni özellikler ve cihazlarla sessizliğini bozacak gibi görünüyor.

Fitbit’in yeniliklerinden bazıları mevcut cihaz sahiplerine de ulaşacak. 9to5Google sitesinin haberine göre, şirket yayınlayacağı yazılım güncellemeleriyle yeni özelliklerini de kullanıcılara sunacak.

Bu özelliklerden ilki “Horlama & Ses Takibi” adını taşıyor. Söz konusu özellik sayesinde Fitbit’ler mikrofonları aktif hâle getirildiğinde horlama sesini de algılayabilecek. Özelliğin sadece cihaz sahibinin değil, yanındaki kişilerin horlamasını da tespit edebileceği belirtiliyor.

Güncellemeyle birlikte Fitbit’in giyilebilir ürünleri ortamdaki sesin yoğunluğunu da ölçecek. Ses yoğunluğu horlamanın üstündeyse horlamanın algılanamayabileceği de dikkat çekilen noktalar arasında yer alıyor.

Fitbit, mikrofonun sürekli açık olmasının cihazın pil ömrü konusunda sorun çıkarabileceği konusunda da şimdiden uyarıda bulunuyor. Şirket, uyku sırasında ortam sesini dinleyecek ve horlamayı algılamaya çalışacak cihazın pilinin en az yüzde 40 oranında dolu olması gerektiğini belirtiyor.

Fitbit, “uyku hayvanınız” adını taşıyan başka bir özellik üstünde de çalışıyor. Henüz geliştirme aşamasındaki bu özelliğin detayları netleşmese de, 9to5Google sitesi Fitbit’in mobil uygulamasında 10’dan fazla profil adını ortaya çıkardı. Söz konusu profillerin ismi şu şekilde sıralanıyor: Huzursuz Uykucu, Parçalı Uykucu, Gölge Uykucu, Kısa Uykucu, Yavaş Dalan Uykucu, Sıkı Uykucu, Ayı, Yunus, Zürafa, Sinek Kuşu, Kaplumbağa, Kanguru.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...

watchOS 8 çıktı, hemen şimdi indir

Apple Watch kullanıcıları için watchOS 8 güncellemesi dağıtıma çıktı. Apple'ın belirttiğine göre, bu yaz başında ön gösterimi yapılan yeni sürümle birlikte sağlıklı, aktif ve...

iOS 15 İncelemesi

Apple, yaklaşık üç buçuk aylık beta sürecinin ardından iOS 15 güncellemesini yayınladı. Artık bir Apple klasiği hâline gelmiş biçimde, bu güncelleme geniş yelpazeye yayılmış...

OnePlus 9T modeli için kararını verdi

OnePlus CEO'su Pete Lau, basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği sohbette bu yılın ikinci yarısında T serisi bir cihaz çıkarmayacaklarını belirtti. Bu da OnePlus 9T modelinin kullanıcılarla...