Fitbit internet sitesinden Google ile giriş seçeneğini kaldırdı

2023’ten itibaren Fitbit markalı cihazları kullanmak için bir Google hesabına sahip olmak zorunlu hâle gelecek. Tek hesap sistemine geçiş sürecinin bir parçası olarak Fitbit Google hesabıyla giriş desteğini sonlandırdı.

Hâlihazırda Fitbit.com sitesinde kullanıcı adı veya şifreyle (yani Fitbit hesabıyla) veya “Google ile devam et” (Google hesabıyla) sisteme giriş yapılabiliyor. Daha önce Facebook hesabıyla Fitbit’e giriş mümkün olsa da, bu destek 2021 itibarıyla sonlandırılmıştı.

Fitbit’in giriş sayfasında “fitbit.com’a Google hesap bilgileriyle giriş imkanını daha gelişmiş bir deneyim sunmak amacıyla sonlandırıyoruz” şeklinde bir mesaj yer alıyor. Bahsi geçen bu gelişmiş deneyimin ne zaman sunulacağı konusunda ise bilgi verilmiş değil.

Fitbit tüm kullanıcılarının e-posta adreslerini ve şifrelerini bilmelerini istiyor. Bu bilgilere iOS ve Android uygulamalarına giriş için zaten ihtiyaç duyuluyor. Bilmeyen kullanıcılara şifrelerini sıfırlamaları ve yeni bir şifre belirlemeleri öneriliyor.

Fitbit Google hesabını zorunlu tutsa da mevcut hesapları 2025’e kadar destekleyecek

Önümüzdeki yıl itibarıyla Fitbit hesaplarının yerini standart Google hesapları alacak. Dolayısıyla iki farklı giriş sistemi olmayacak. Yeni özelliklere erişim ve cihaz kurulumu için bir Google hesabı sahibi olmak zorunlu olacak. Ancak mevcut hesaplar 2025’e kadar desteklenecek.

Fitbit Google hesabına geçiş sürecindeki veri transferini kullanıcı onayıyla gerçekleştirecek. Bu taşıma sürecinin ne zaman başlayacağı konusunda somut bir bilgi paylaşılmış değil.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun