EğlenceManşetler

FIFA 22 şerefine Spotify’dan en popüler FIFA soundtrack’leri

fifa 22 spotify

Türkiye’de en çok dinlenen FIFA Soundtrack şarkısı maNga’dan Bir Kadın Çizeceksin oldu. Dünyada ise tüm zamanların en çok dinlenen FIFA soundtrack şarkısı Avicii’den The Night!

Oyun dünyası yılın en büyük anlarından birini yaşıyor: Merakla beklenen FIFA 22, bugün oyunseverlerle buluştu. Spotify müzik ve futbol dünyasının, her yeni FIFA lansmanında kesiştiğine dikkat çekiyor.  Bugün, FIFA 22’nin pazara sunulmasıyla birlikte Spotify, oyunun 1997’deki ilk çıkışından bu yana tüm FIFA soundtrack’leri ile ilgili streaming verilerini inceledi. Dünya genelinde tüm zamanların en çok dinlenen FIFA şarkısı FIFA 2015 soundtrack’i içinde yer alan Avicii’den The Nights olurken, Türkiye’de ise 2015’ten beri en çok dinlenen FIFA soundtrack şarkısı maNga’dan Bir Kadın Çizeceksin olarak öne çıktı.

Bu yılın FIFA 22 soundtrack’inde bugüne kadarki en popüler şarkı ise hem dünyada hem Türkiye’de SEB’den seaside_demo oldu. Dünya genelinde FIFA 22 VOLTA FOOTBALL SOUNDTRACK içindeki en popüler şarkı ise İngiltereli sanatçılar AJ Tracy ve Mabel’denWest Ten oldu.

İlginç bir veri daha: İlk Spotify Singles kaydı olan, İsveçli ve Norveçli sanatçılar Jelassi ve Musti’nin Fuego (feat. GABIFUEGO) [Spotify Studio 100 Recording] adlı şarkıları da FIFA 22 soundtrack’inde yer aldı. Loyle Carner’den Yesterday ve girl in red’ten Apartment 402 de dahil olmak üzere pek çok sanatçı kendi FIFA yolculuklarına oyunun bu son versiyonunda başlıyor.

Spotify aynı zamanda oyunun geçmiş listelerine göz atıp hangi şarkıların dinleyiciler için zaman aşımına uğramadığını inceledi. Imagine Dragons ve Billie Eilish gibi tüm zamanların Top 5 FIFA parçaları arasında şarkıları bulunan bazı sanatçıların oyun tutkunlarıyla çok iyi bir bağ kurduğu söylenebilir.

Oyunun soundtrack’lerinde tüm zamanların dünya genelinde en çok dinlenen TOP 5 FIFA şarkısı:

  1. Avicii – The Nights (FIFA 15)
  2. Glass Animals – Heat Waves (FIFA 21)
  3. Billie Eilish – you should see me in a crown (FIFA 19)
  4. Imagine Dragons – On Top Of The World (FIFA 13)
  5. KALEO – Way down We Go (FIFA 16)

Oyunun soundtrack’lerinde 2015’ten beri Türkiye’de en çok dinlenen TOP 5 FIFA şarkısı:

  1. Bir Kadın Çizeceksin – maNga (FIFA 2016)
  2. KALEO – Way down We Go (FIFA 16)
  3. Billie Eilish – you should see me in a crown (FIFA 19)
  4. Genius – Diplo, LSD, Labrinth, Sia (FIFA 19)
  5. Love Me Again – John Newman (FIFA 2014)

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER