Fender kendi markasını taşıyan kulak içi kulaklıklarını tanıttı

fender

Dünyanın en ünlü gitar ve amplifikatör üreticileri arasında yer alan Fender, gözünü daha küçük ölçekli ses aksesuarlarına çevirmiş durumda. Kendi markasını taşıyan ilk kulaklık serisini tanıtan şirket, beş kulak içi modeli raflara çıkaracak. Popüler gitar üreticisinin imzasını taşıyan kulaklıkların fiyatı 99 ila 499 dolar arasında değişecek.

Şirket, kendi kulaklıklarını geliştirmek yerine Aurisonics adını taşıyan butik bir kulaklık üreticisini satın aldı. ABD merkezli Aurisonics, profesyonel müzisyenler ve ciddi ses cihazları meraklıları için hazırladığı ürünlerle tanınıyor. Piyasaya sürülecek Fender markalı kulaklıklardan bazıları, Aurisonics’in satış öncesinde sattığı çeşitli modellerin makyajlanmış versiyonu niteliğini taşıyor. Gitar üreticisinden yapılan açıklamada, makyajlanmış kulaklıkların satın almanın ardından yeniden konfigüre edildiği ve geliştirildiği belirtildi. Tanıtılan kulaklıkların her birinde titanyum sürücü bulunuyor.

fender

Bunun müzik meraklılarının seveceği bir özellik olduğu ifade edilirken, serinin Dijital Hibrit Teknoloji barındıran üst sınıf modellerinin üretiminde üç boyutlu baskı teknolojisinden faydalanıldığına dikkat çekiliyor. Şirket, kulaklıkların tasarımının şekillenmesinde binlerce insanın kulağının incelendiğini ve uygun bir formun belirlendiğini vurguladı.

Fender, kulaklık pazarına giriş yapan ilk gitar üreticisi değil. Şirketin ezeli rakibi ve klasikleşmiş Les Paul modelinin üreticisi Gibson, 2012’de Japon ev sineması ve ses ürünleri uzmanı Onkyo’dan hisse satın alarak kendi markasını üreten kulaklıkları görücüye çıkarmıştı. Onkyo’nun Pioneer’i satın alarak bir alt markaya dönüştürmesi ise Gibson’ın ses ürünlerini önemli ölçüde geliştirmesini sağlamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...